Porter od Bardejovčanov? Bourbon i vanilka (Dictator)

Dictator, Porter, Berhet

Špeciálne pivá s vyšším obsahom alkoholu sú obohatením pivnej ponuky. Určite sa nedajú obracať celý večer (pár expertov to však určite zvládne), ale vedia potešiť. Svoju ponuku rozšíril o pivo s názvom Dictator aj bardejovský pivovar Berhet. Aj keď to na etikete nenájdete, je navarené v Poľsku a pri jeho produkcii boli použité dubové chipsy namáčané v Bourbone či vanilkové struky.

Názov piva: Dictator

Pivovar: Berhet

Druh piva: Imperial Porter

Krajina: Slovensko (navarené v Poľsku)

Stupňovitosť: 20°

Obsah alkoholu: 7,9 %

Zloženie: Voda, slady (Pale Ale, mníchovský, hnedý, karamelový, nesladovaný pražený jačmeň), chmeľ (Columbus, East Kent Goldings), kvasinky S-04, dubové chipsy, Bourbon, vanilkové struky.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili štyri eurá.

Farba: Čierna s hnedastým odtieňom.

Pena: Smotanová, jemná. Pomaly padala.

Vôňa: Intenzívna. Kombinácia kávy, bourbonu, pripečenej hrianky, tmavej čokolády a jemne aj vanilky.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo na prekvapenie stredne plné až prázdnejšie. Nájdete v ňom kombináciu čokolády, kávy, pripálenej hrianky a náznakom aj vanilky. Koncovka je výrazne horkastá. 

7.5/10

Zhrnutie

Príjemné pivko. Začneme tým, čím zaostáva. A tým je telo piva. Na obsah alkoholu mohlo byť hutnejšie a viac iskrivejšie. Ak by bolo toto splnené, pivo by sme zaradili medzi najlepšie v rámci štýlu. Aj tak ponúka zaujímavú kombináciu čokolády, pripečenej hrianky, bourbonu i náznakov vanilky. Pivo u nás za 7,5 bodu. Pokojne ochutnajte, fajn kúsok.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6/10 (9 hodnotenie)