Kávové predstavenie z Piešťan (Žiwell Hessian Mercenary)

piestansky-pivovar-ziwell-hessian-mercenary

Prvý nástrel: Naša pivná kartotéka bude bohatšia o ďalší slovenský remeselný pivovar. Prvýkrát tu ochutnáme pivo z Piešťanského pivovaru. A nebude hocijaké. Majitelia pivovaru spojili svoje sily s domácim pivovarom Pet’s and Pav’s Brewery. Zdá sa vám toto meno povedomé? Nemusíte dlho rozmýšľať. Ide o dvojičky, ktoré sa venujú domovaričstvu a my sme pred časom priniesli ich pivný príbeh. Obe strany uviedli na trh pivo s názvom Žiwell Hessian Mercenary, ktoré je navarené v štýle Porter.

Názov piva: Žiwell Hessian Mercenary

Pivovar: Piešťansky pivovar v kooperácií s Pet’s and Pav’s Brewery

Druh piva: Porter

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 14,0%

Obsah alkoholu: 5,4 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo sme dostali priamo do pivovaru.

Farba: Čierna. Pri pohľade do protisvetla zachytíte fialové odtiene.

Pena: Smotanová, pomaly padala a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Nádherná. Zachytíte kávu, horkú čokoládu i karamel.

Chuť: Úvod je postavený vysoko a plynule na ne nadväzuje brucho. Tu vás čaká kávový masaker. Práve káva tu hrá prvé husle. Okrem nej tu nájdete aj karamel, vanilku či čokoládu. Záver je horkastý.

7/10

Zhrnutie

Príjemné pivo. Podobné určite na Slovensku nenájdete, iba keby ste zašli do súkromného archívu nejakého domavariča. Či nie? Ale k veci. Najsilnejšia na tomto pive je kávová linka. Tá je poznávacím znamením tohto kúsku. Okrem kávy zachytíte v strede aj náznaky čokolády, vanilky i karamelu. Koncovka je horkastá. Brucho piva a druhá polovica mohli byť o čosi plnšie, ale tento „nedostatok“ pomáha piteľnosti. Tóny sú celkom pekne uhladené, v druhej polovici však trocha vyskočí ovocnejšia pachuť. Celkovo však ide o podarený kúsok. Dávame silných sedem bodov. Pokojne vyskúšajte, je to kúsok, ktorý ste určite nepili. Toto pivo by malo zostať v repertoáre pivovaru.  

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.68/10 (19 hodnotenie)