Poznáme najlepšie slovenské pivo aj pivovar za minulý rok

pivo roka

Každá pivovarnícka anketa je zaujímavá. Vždy je totiž dobre porovnávať svoju produkciu a bojovať v súťažiach. Aspoň pre nás, bežných konzumentov piva. Jednu takú súťaž organizuje aj medzinárodná stránka Ratebeer. Aj tento rok pokračuje vo svojej tradícii a organizuje podujatie RateBeer Best Awards.

Aj slovenský trh

Súťaž sa zameriava na najlepšie pivá, pivovary aj podniky. Princíp hodnotenia vychádza z recenzií tisícok užívateľov po celom svete. Dnes bola vyhlásená najdôležitejšia kategória. Teda aspoň z pohľadu slovenských fanúšikov.

Kategória s názvom  The Best Beer, Brewer, New Brewer by Country sa zameriava na to najlepšie v danej krajine. Za Slovensko ocenila víťazov v dvoch kategóriách. Prvenstvo v kategórii pivo roka si odnáša Stupavar a kočovný pivovar Behind The Hills.

Práve dvojica  týchto pivovarov stojí za pivom Smoked Porter 17°. Práve toto pivo získalo titul roka 2020 za Slovensko. Ich Porter sme testovali dokonca dvakrát, prečítajte si našu poslednú recenziu.

Víťazstvo aj do Holíča

Najlepším pivovarom roka 2020 je Holíčsky pivovar Wywar. Ten je na slovenskom trhu stálicou, toto ocenenie však získal prvýkrát. Kým po minulé roky bol vyhlásený aj objav roka, tento rok v tejto kategórii nebol vyhlásený víťaz.

Len pre zaujímavosť, za najlepšie pivo v Česku bol vyhlásený kúsok z pivovaru Zichovec s názvom Stout Coconut 34°. V kategórii pivovar zase triumfoval pivovar Matuška. Za objav roka bol vyhlásený pivovar Axiom Brewery.

Prečítajte si aj

Najlepší pivný podnik na Slovensku? Víťaz (možno) neprekvapí