Pozrite sa, ako slovenskí sládkovia vytvorili rekord

Prišli, spojili sily a navarili pivo, ktoré sa zapíše do histórie slovenského pivovarníctva. Aj na našej stránke sme informovali o tom, ako sa 11 sládkov z malých slovenských pivovarov dalo hlavy dokopy a výsledkom je unikátne pivo.

Pivo, ktoré ukazuje, že slovenskí sládkovia vedia aj spolupracovať. Ponesie meno PivobranAPA s podtitulom „Bolo nás 11“ a prvýkrát ho budete môcť ochutnať v sobotu 10. decembra na treťom ročníku Pivobrana Beer Festu. Ide o pivný festival, na ktorom sa prezentujú malé slovenské pivovary. Podobne ako vlani, aj tentokrát sa domáci pivovarníci stretnú v priestoroch Starej tržnice v Bratislave.

Organizátori podujatia ako navnadenie dnes zverejnili video, ktoré zachytáva ako sa rodilo spoločné pivo. Na čo o ňom hovoriť, krátky film si môžete pozrieť.

Len pre doplnenie, na tvorbe piva sa podieľali pivovary zo všetkých kútov Slovenska. Priamo na varení sa zúčastnili tieto osoby:

Peter Ruml (Banskobystrický pivovar)
Peter Demko (Piešťanský pivovaru)
Daniel Gallas a Jakub Brontvai (Pivovar Brontvai)
Andrej Kovár (Pivovar Trogára)
Maroš Hajduk (Pivovar Hostinec)
Ján Tribulík (Richtár Jakub)
Ľuboš Kružic a Andrej „Mušto“ Sopúšek (Stupavar)
Lívia Lenčešová (JAMA Craft Brewery)
Richard „Vety“ Vetyška (Holíčsky pivovar Wywar)

K receptúre sa vyjadrili aj Marek Kaňuk z Golema a Karol Bolek z Kastelána. Varenia sa zúčastnili aj Jiří Bukovanský z Hostinca, Ivan Čižmárik zo Salónu Piva a šéf Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska Ľubomír Vančo, ktorý zároveň zastupuje Banskobystrický pivovar.

Pivobrana je otvorené hnutie na obranu nezávislého slovenského piva. Chráni tradičné slovenské pivovary a minipivovary, ktoré si zachovali vlastnú identitu a nezávislosť voči globálnym pivným gigantom. Hnutie Pivobrana bolo založené v roku 2012 členmi Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska.

Snímka: Pivobrana