Prazdroj zmenil koncept podnikov. Ohlasuje otváranie nových

Prazdroj - nové podniky

Až doteraz platilo, že tzv. vlajkové podniky jednotlivých pivovarov majú byť patrične veľké tak, aby ponúkli priestor čo najväčšiemu počtu ľudí. Aj preto sa takéto podniky zväčša ovárali vo veľkých mestách. Plzeňský Prazdroj Slovensko v tomto smere hlási zmenu.

V menšom

Pivovarnícka skupina v týchto dňoch predstavila nový koncept prevádzok, s ktorým chce zamieriť aj do menších miest a väčších obcí. Hovorí o tzv. HeartCore puboch. Nejde o prevádzky kde sa pivo čapuje z tankov, ale prioritne zo sudov.

Branislav Kubiš, obchodný riaditeľ pre predajný kanál reštaurácií a pohostinstiev Plzeňský Prazdroj Slovensko hovorí, že teraz dokážu brandový pub postaviť na menšom priestore. „Dali sme si mimoriadne záležať na flexibilite, a tak nový typ podnikov vieme postaviť na zelenej lúke alebo sme schopní dohodnúť sa s už existujúcou prevádzkou,“ hovorí Kubiš.

Všetko je nastavené tak, aby  na malo mieste vedeli splniť všetko to, čo vyžadujú od väčších podnikov. „Aj tu je pre nás kľúčová kvalita piva, ktorú vnímame ako jednu z priorít, zásadné je pre nás aj dodržanie všetkých nastavených procesov ohľadne kvality piva od manipulácie so sudmi, cez skladovanie, pivné cesty až po samotné čapovanie, ktorého súčasťou je samozrejme aj starostlivosť o pivné sklo,“ vysvetľuje Kubiš.

Špeciálne pulty

Dominantou každej prevádzky má byť  betónový výčapný pult. „Ten je doladený dreveným obložením a jeho ústredným motívom sú samostatne stojace zlaté výčapné hlavy, ktoré svetelnou guľou na vrchu signalizujú, z ktorého kohúta sa práve čapuje,“ naznačil Kubiš. Pult podľa pivovaru váži vyše pol tony a jeho výroba trvá šesť až týždňov.

Ďalším poznávacím prvkom nových podnikov bude maximálna redukcia vizuálneho smogu. Cieľom je zbaviť priestor nadbytočnej reklamy a svetelných efektov. Prvé puby sú už otvorené.

V Bratislave sú to prevádzky Šnyt v obchodnom centre Retro a Plzeňská Brána na Hálkovej ulici. Ďalšie puby nájdete v Bánovciach nad Bebravou pod menom Pilsner Urquell Pub a v Košiciach v HeartCore Pube. V pláne je však aj otváranie prevádzok v Trenčíne či Vranove nad Topľou. Celkovo by v tomto štýle malo tento rok pribudnúť 12 prevádzok.

Nový vizuál podnikov

Prazdroj - nové podniky Prazdroj - nové podniky Prazdroj - nové podniky Prazdroj - nové podniky

Prečítajte si aj

Vrátil som sa do krčiem a prekvapila ma krutá realita

Snímky: Plzeňský Prazdroj Slovensko