Pre toto môžeme Američanom závidieť  (Flying Dog Pale Ale)

Flying Dog - Pale Ale

Prvý nástrel: Pivovar Flying Dog (alebo ak chcete Lietajúceho psa) sme už na našich stránkach testovali. Dopadol celkom dobre. Kým predchádzajúci sme kúpili na Slovensku, dnes si otestujeme pivo, ktoré je kúpené priamo v Amerike. Nesie názov Pale Ale a už názvov vypovedá aj o štýle, v ktorom bolo navarené. Ročná produkcia pivovaru sa pohybuje asi na úrovni 200-tisíc hektolitrov. Ak by sme to chceli porovnať na slovenské pomery, ide o pivovar veľkosti nášho Steigra. Pivo sme kúpili v supermarkete v USA.

Názov piva: Flying Dog Pale Ale

Pivovar: Flying Dog

Druh piva: Pale Ale

Krajina: USA

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Cena: Pivo sa predávalo v balení 6 x 0,355 litra. Cena bola asi 10 dolárov.

Farba: Oranžovo – žltá.

Vôňa: Nádherná. Križujú sa tu citrusové plody s lesným ovocím. Cítim aj marhule či kvetinky.

Pena: Smotanová. Držala si konzistenciu a pohár krúžkovala.

Chuť: Sladový úvod je výraznejší a vy čakáte, že táto chuť bude gradovať. Stred je síce nádherne ovocno-karamelový, úvod však neprekonáva. Koncovka je horkastá. Pivo má vyššiu rezkosť.

7/10

Zhrnutie

Keď zoberieme v úvahu, že toto pivo sa v USA predáva bežne v obchodoch, tak ide o parádny kúsok. Úvod je riadne nadupaný a ďalší priebeh ho mierne dobieha. V strede nájdete kombináciu citrusového a lesného ovocia, karamelu a kvetinkového dojazdu. Koniec je horkastý. Oproti našim ležiakom viac, oproti iným vrchne kvaseným pivám menej. Trochu mi prekážala vyššia rezkosť, inak je pivo dobre piteľné a každý dúšok nabáda na ďalší. Ak by takéto pivo ponúkali naše veľké či stredné pivovary, tak môžeme byť všetci šťastní. Dávam veľmi slušnú sedmičku. Treba vyskúšať, ak by ste naň v obchode natrafili.