Prečo toto pivo nie je na výčapoch slovenských podnikov? (Ipana)

Padre Brewing Company - IPANA

Pri niektorých pivách nás prepadné istá nostalgia. Príkladom takéhoto piva je aj kúsok s názvom Ipana. Na trh ho už niekoľko rokov uvádza prešovský pivovar Padre Brewing Company. Ide o pivo navarené v štýle American India Pale Ale.  V čase svojho príchodu na trh išlo o niečo nové, prevratné. IPA vtedy letela a bola módnou záležitosťou. Odvtedy tento štýl akoby zovšednel a do módy sa dostali iné. My sa k pivu vraciame a sme zvedaví, ako nám bude chutiť po rokoch.

Názov piva: Ipana

Pivovar: Padre Brewing Company

Druh piva: American IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 14°

Obsah alkoholu:  6,0%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Za balík štyroch pív sme zaplatili 10 eur.

Farba: Tmavo-žltá, pivo je kalné.

Pena: Vysoká so šľahačkovitou štruktúrou.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomarančov, limety.

Chuť: Sladový základ nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepu, limety, pomarančov aj náznakov kvetiniek. Horkosť je výrazná, doznievanie horkasté s jemnou citrusovou stopou.

8.5/10

Zhrnutie

Parádne pivo. Americká IPA, ktorá nás dostala ovocným iskrením, piteľnosťou aj vyskladaním. Pivo má príjemnú gradáciu a ponúka presne to, čo pivo tohto štýlu má. Za nás to bolo 8,5 bodu. Bol to pre nás návrat do minulosti.

PS: Kurník, prečo toto pivo nie je na výčapoch slovenských podnikov? V slepom teste by ste ho nerozoznali od inej zahraničnej produkcie tohto štýlu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.64/10 (7 hodnotenie)