Pivo, ktoré zaujme lahodnosťou aj iskivosťou (Barbados)

Pivovar Herrenwald nájdete neďaleko Košíc, konkrétne v obci Malá Ida. Pivovar otvorili v roku 2018 a jeho majitelia chcú aspoň symbolicky nadviazať na tradíciu varenia piva v obci. Pivo v nej sa varilo už v 19. storočí. Súčasťou pivovaru je aj krčma, takže ak pôjdete okolo, môžete ochutnať. Z ich produkcie dnes ochutnáme pivo s názvom Barbados.

Pivovar ho na stránke predstavuje nasledovne: „Vrchne kvasené pivo typu American Pale Ale. Na jeho výrobu je použitých šesť druhov sladov. Má sviežu medovo-pomarančovú farbu, osviežujúcu stredne horkú chuť s rozpoznateľnou arómou pomarančov, mandarínok a grapefruitov, ktorú mu dodávajú americké chmele Summit a Cascade.“

Názov piva: Barbados

Pivovar: Pivovar Herrenwald

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu: 4,8 %

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za fľašu s objemom 0,33 litra sme zaplatili 2,39 eura.

Farba: Medná, pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká, nadýchaná. Vystúpala vysoko a len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomarančov či červených ríbezlí.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepu, pomarančov, karamelu aj náznakov sušienok a masielka. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie sladové.

7.5/10

Zhrnutie

Veľmi pohodové a príjemné pitie. Plusom je hlavne lahodnosť a uhladenosť. Pivo je na obsah alkoholu dostatočne hutné a iskrivé. Za nás milé prekvapenie, aj keď sme už pivo z tohto pivovaru pili a približne sme vedeli, čo môžeme očakávať. Za nás je to 7,5 bodu. Určite môžeme odporúčať.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.92/10 (6 hodnotenie)