Premiéra z pivovaru Huncút. Taká IPA do pohody (IPA)

Huncút - IPA

Dnes tu máme jednu premiéru. Aj keď sme pivo od pivovaru Huncút už pili, ešte sme ho na našich stránkach oficiálne netestovali. Dnes to však napravíme. V chladničke sa nám chladí pivo s názvom IPA. Ako názov napovedaná, ide o pivo štýlu India Pale Ale. V podstate by malo ísť o základnú verziu štýlu, ktorý je u remeselných pivovarov u nás pomerne rozšírený.

Názov piva: IPA

Pivovar: Pivovar Huncút

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu:  5,4%

Zloženie: Voda, jačmenný a ražný slad, chmeľ, kvasnice, dextróza (Zaujímavé, že túto zložku pivovar priznáva. Používajú ju aj ostatné pivovary, v zložení svojich pív ju však neuvádzajú).

Cena: Za pollitrovú plechovku sme zaplatili 3,29 eura.

Farba: Oranžovo-hnedá. Pivo je kalné.

Pena: Vysoká, nadýchaná, keď bola zložená z mikrobubliniek. Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, limety, pomaranča aj červeného lesného ovocia.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť jemne nižšia. V chuti kombinácia grepu, pomarančov, limety aj náznakov šumienkovosti. Horkosť stredne výrazná, doznievanie jemne ovocné s korenistým nádychom.

7/10

Zhrnutie

Taká IPA do pohody. Aj ovocná, aj jemne iskrivá, aj dobre piteľná. Asi by sme privítali ešte intenzívnejšie tóny a hutnejšie telo, celkovo je to však pivo podarené. Za nás je to silnejšia sedmička. Určite spokojnosť a dali by sme si toto pivo aj čapované. Prečo nie? Za nás dobré pitie.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.18/10 (11 hodnotenie)