Priemerná jazda Nemeckom (Köstritzer Schwarzbier)

Köstritzer Schwarzbier

Prvý nástrel: Dnes si otestujeme jeden z najstarších nemeckých pivovarov. Rodokmeň pivovaru Köstritzer Schwarzbierbrauerei je skutočne bohatý. Prvá zmienka má takmer pol tisícročia, keď je dotovaná do roku 1543. Za ten čas si Nemci stihli vybudovať kultové postavenie a ich produkty  nájdete po celom svete. My si dnes otestujeme  jeden z ich najznámejších kúskov, ten nesie meno Köstritzer Schwarzbier.

Názov piva: Köstritzer Schwarzbier

Pivovar: Köstritzer Schwarzbierbrauerei

Druh piva: Tmavý ležiak

Krajina: Nemecko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,8 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, chmeľový extrakt.

Cena: Bežne ho kúpite v rakúskych supermarketoch. Stálo okolo 1,50 eura.

Farba: Čierna. Pri pohľade do svetla nájdete hnedasté tóny.

Vôňa: Výrazne sladová, dominuje v nej karamel.

Pena: Jemná, zložená z malých bubliniek. Rýchlo padala.

Chuť: Úvod začína vysoko, ale tam to aj končí. V ďalšom priebehu nájdete v strede jemne karamel i horkú čokoládu či oriešky. Koncovka je horkastá. Až tak neprirodzene.

5/10

Zhrnutie

Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale toto je jemne nadštandardné europivo. Nikoho neurazí, ale ani nenadchne a výraznejšie nezaujme. Najsilnejšia na tomto kúsku je piteľnosť. Vyskladanie nie je až také ideálne. V úvode vyskočíte vysoko a potom klesáte, hutnosť tónov v bruchu je slabšia. Podobne je na tom druhá polovica tohto kúsku. Tá prechádza od cukríkovej sladkosti až po neprirodzene horký záver. Pivu chýba aj výraznejšia lahodnosť. Aby to nebolo len o kameňovaní, pivo sa pije ľahko a naozaj nikoho neurazí. Možno vám sadne viac ako mne. Dávam päť bodov.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.67/10 (3 hodnotení)