Ležiak z pivovaru, ktorý trikrát skrachoval (Pils Naturtrüb)

Pils Naturtrüb

Rakúsky pivovar Neufeldner BioBrauerei má za sebou zaujímavú históriu. Prvé zmienky o jeho existencii pochádzajú už zo 16. storočia, konkrétne roku 1523. Odvtedy však prežil tri bankroty. Ten prvý v roku 1986. Potomkovia majiteľov sa ho snažili oživiť o deväť rokov neskôr, ale na trhu vydržali len do roku 2000. V tom istom roku došlo k ďalšiemu reštartu pod menom Privatbrauerei Thomas Breuss. Pivovar však v roku 2009 opäť zbankrotovoval. V roku 2011 začali variť pivo už v pivovare Neufeldner BioBrauerei. Ako už názov napovedá, dôraz kladú na biokvalitu. Dnes ochutnáme pivo s názvom Pils Naturtrüb. Ide o ležiak.

Názov piva: Pils Naturtrüb

Pivovar: Neufeldner BioBrauerei

Druh piva: Ležiak

Krajina: Rakúsko

Stupňovitosť: 11,5°

Obsah alkoholu: 4,8 %

Zloženie: Voda, bio jačmenný slad, bio chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo bolo súčasťou adventného kalendára. Za 24 pív sme zaplatili 40 eur.

Farba: Slámovo-žltá. Pivo je kalné.

Pena: Vysoká, nadýchaná so šľahačkovitou konzistenciou. Len pomaly padala.

Vôňa: Sladová s karamelovým nádychom.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť je ideálna. V chuti med, karamel i náznaky chlebnatosti. Horkosť je na štýl stredne výrazná. Doznievanie horkasté.

7/10

Zhrnutie

Asi sme čakali menej, výsledok je tak celkom milým prekvapením. Pivo je na obsah alkoholu plnšie s chebnatými tónmi. Prechody sú síce trocha kostrbatejšie, celkové prevedenie je však nadpriemerné. V rakúskej konkurencii ležiakov ide určite o to lepšie, čo sme ochutnali. Za nás je to sedmička.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8/10 (1 hodnotenie)