Pripravovaný pivovar v Trebišove už pýta povolenia od úradov

Pivovar v Trebišove

O tom, že sa v Trebišove pripravuje pivovar sme informovali už v júni minulého roka. Investor za pol roka posunul svoje prípravy a aktuálne predložil úradom zámer,  ktorý prezrádza ďalšie podrobnosti.

Aj ubytovňa

Nový pivovar by mal vyrásť na ulici M.R. Štefánika vedľa budovy poisťovne Allianz. Zámer prezrádza, že v objekte bude okrem samotnej technológie pivovaru umiestnený aj pivný bar a turistická ubytovňa.

Pivný bar by mal mať kapacitu pre 43 osôb na sedenie, ďalších 20 ľudí by mal prichýliť salónik. Ubytovňa by mala mať kapacitu pre 18 ubytovaných hostí.

So stavebnými prácami by na východe Slovenska chceli začať v marci tohto roka. Stavať by sa podľa predpokladov malo celý rok s tým, že pivovar by mal začať fungovať od apríla budúceho roka. Ide však len o odhady, zväčša je realita o čosi pomalšia.

Pivovar v Trebišove

Zámer predkladá spoločnosť Rovena. Podľa zámeru by sa celkové náklady vyšplhať na 1,5 milióna eur. Investor má pritom prisľúbené aj financie z eurofondov. Ešte koncom roka 2019 odklepol firme 200-tisíc eur Úrad podpredsedu vlády Slovenskej republiky pre investície a informatizáciu.

Známe meno v pozadí?

Zaujímavosťou je, že firma krátko po pridelení nenávratnej dotácie menila majiteľa. Jediným spoločníkom je od konca novembra minulého roka česká spoločnosť Jakre two. Pozemky pritom vlastní ďalšia česká spoločnosť Karka two.

Obe firmy majú prepojenia na Slovákov a už názov napovedá, že majú k sebe blízko. Druhú firmu spomínali Hospodárske noviny v súvislosti s konkurzom podniku Chemko Strážske a v jej pozadí videli podnikateľa Branislava Prieložného.

V Trebišove zatiaľ neexistuje žiadny pivovar. Neďaleko tohto okresného mesta pôsobí pivovar Goliáš. Inak je ponuka remeselného piva obmedzená.

Prečítajte si aj

Majiteľ pivovar zavrel, aby ho opäť otvoril: Dlhy ma dusia, ale srdce mi nedá

Snímky: EIA