Prvotriedne pivo z mesta Coca-Coly (Sweetwater IPA)

Sweetwater - IPA

Prvý nástrel: Korene remeselnej pivnej revolúcie môžeme hľadať kdekoľvek, najvýraznejšiu stopu však nájdete za oceánom v USA. V krajine si môžete špeciálne pivo vychutnať  vo všetkých kútoch. Dôkazom je aj dnešný kúsok. Ten sme dostali od priateľa, ktorý sa túlal ulicami New Yorku a natrafil na obyčajný obchod s alkoholom. Okrem iného siahol aj po tomto pive a my sme sa potešili. Pivovar Sweetwater si totiž za takmer 20 rokov stihol vybudovať slušné meno. Sídli v Atlante a na jeho čele je Kim Jonesová, ktorá má skúsenosti s prácou v koncerne Coca-Cola.

Názov piva: Sweetwater IPA

Pivovar: Sweetwater Brewing Company

Druh piva: India Pale Ale (v skratke IPA)

Krajina: USA

Stupňovitosť: Neuvedená.

Obsah alkoholu: 6,3 %

Zloženie: Na fľaši neuvedené.

Cena: Pivo bolo kúpené priamo v uliciach New Yorku. Stálo asi 2,5 dolára.

Farba: Červeno-oranžová.

Vôňa: Osviežujúca. Pekná kombinácia citrusového a lesného ovocia. Vôňa je nevtieravá.

Pena: Hutná. Tvar si dlho držala. Je zložená z malých bielych bubliniek.

Chuť: Úvod začína vysoko, ale tam to fakt len začína. V ďalšom priebehu sa intenzita tónov stupňuje. V stred dochádza ku kombinácii lesného a citrusového ovocia. Koncovka je horkastá.

8/10

Zhrnutie

Výborné pivo. Pekne vyskladané, ponúkajúce príjemné predstavenie a dobrodružstvo. Všetko to začína už prvými tónmi. Máte pocit, že vyššie sa už ísť nedá, ale to je omyl. Brucho piva je ovocné. Nájdete v ňom ovocnú sladkosť, kyslosť i sviežosť. Koncovka je výrazne horkastá a doznieva niekoľko sekúnd po dopití. Pekne vybalansované, o ideálnej rezkosti ani písať nemusím. Dávam osmičku. Bol to zážitok.