Rožňava šokovala. Bravúrnou desiatkou (Kras 10° Lager)

Kaltenecker 10

Prvý nástrel: Došlo aj na Rožňavu. Na stole mám kúsok z tamojšieho pivovaru Kaltenecker. Pivo s označením Kras je vo svojej „váhovej kategórii“ (je to desiatka) pomerne drahý. Ja som ho kúpil v Kauflande za 1,20. Už to predznamenáva, že by malo ísť o luxusnejší kúsok. Práve na kvalitu sa totiž v Rožňave zameriavajú. Som veľmi zvedavý ako dopadne.

Názov piva: Kras 10° Lager

Pivovar: Kaltenecker

Druh piva: Svetlé pivo výčapné

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 10°

Obsah alkoholu: 4,0%

Farba: jantárovo žltá

Vôňa: Sýta. Jemný nádych citrusových plodov.

Pena: Hustá. Pohár pekne krúžkovala.

Chuť: Prvý dúšok je výrazne sladový. Jemný nádych karamelu. Na to, že ide o desiatku, chuť je veľmi výrazná. Koncovka je spočiatku mierna, pri ďalšom pití cítiť príjemnú horkosť. Rezkosť je akurátna. Pivo nie je najľahšie, ale pije sa príjemne.

7/10

Zhrnutie

Krása. Skutočne poctivé pivo. Dokonca aj etiketa ma potešila. Len voda, slad a chmeľ. Tak to má byť. Väčšina českých pivovarov by sa mohla učiť. Pivo je chuťovo vyvážené. Ani prevaha sladu, ani výrazný chmeľ. Keď mám povedať pravdu, od desiatky som toho veľa neočakával. Táto desiatka sa však podarila. Dávam deviatku. Určite odporúčam.

Poznámka: K pivu sme sa vrátili a jeho kondícia nás už tak neohúrila. Išlo síce o nadštandard, ale známka by nebola lepšia ako sedmička. Po opakovanej testovačke sme pristúpili ku korekcii výslednej známky.