Rozvoz pizze? V Prešove chcú rozvážať čapované pivo

Rozvoz pizze nie je na Slovensku ničím novým. Obdobnú službu nájdete v každom väčšom či menšom slovenskom meste. Prešov sa však môže pochváliť službou, ktorá nemá na Slovensku obdobu. Prešovský pivovar sa totiž rozhodol vytvoriť prvý mobilný výčap.

Načapujú z auta

O čo ide? Tamojší pivovar sa už dávnejšie rozhodol rozšíriť svoju ponuku aj o výrobu pizze. Nepodáva ju len vo svojom podniku, ale rozváža ju v meste či priľahlých dedinách. Keďže disponuje autom, rozhodol sa skúsiť doplniť rozvoz pizze aj o čapované pivo.

„Pivo čapujeme zo špeciálne upraveného vozidla priamo na adrese doručenia do plastového pohára, skleneného krígľa s logom Prešovského pivovaru alebo do vašich obalov s vyznačeným objemom,“ vysvetľuje na stránke tamojší pivovar. V ponuke je aktuálne Prešovský Ležiak 12° a Prešovská Comet IPA 14°.

Slovenský unikát

Obdobnú službu neponúka žiadny pivovar na Slovensku. Predaj čapovaného piva je pritom pre pivovary rentabilnejší, keďže takéto pivo nemusí pivovar fľaškovať. Otázne však zostáva, ako pivovar zabezpečí kvalitu zlatistého moku počas horúcich letných mesiacov.

Každopádne, ide o zaujímavý marketingový ťah remeselného pivovaru. V minulosti sa zaujímavými krokmi zviditeľnili Pivovar Brontvai, ktorý si zaplatil billboardy informujúce dodávateľov, že k pivu nedostanú dáždnik. Zaujímavým krokom bol aj videoklip košického pivovaru Hostinec.

Snímka: Prešovský pivovar