Salón Piva hlási zmeny. Veľké pivovary majú smolu

DSC_0065

Už o tri týždne sa v Košiciach začne prvý tohtoročný Salón Piva. Festival, ktorého hlavnou úlohou je propagovať pivnú pestrosť, začne písať už tretiu sezónu. A návštevníci sa môžu tešiť na zmeny, ktoré ovplyvnia aj ponuku na podujatí.

Kým na prvom Salóne Piva, ktorý sa uskutočnil na jeseň 2014 v Bratislave, ste mohli ochutnávať aj pivo z produkcie veľkých pivovarov ako Heineken či Pivovary Topvar, tento rok ich už na festivale nenájdete. „Na podujatí sa zúčastnia len malé remeselné pivovary, čiže sme úplne stopli veľké pivovary,“ prezradil portálu oPive.sk organizátor podujatia Ivan Čižmárik. Ten dodáva, že sa snažili vylepšiť ponuku pív. „Kladieme veľký dôraz na novinky – rôzne druhy pív, pivnú rozmanitosť, čo je vlastne naše motto už od začiatku,“ vysvetľuje.

Zmeny sa dotknú aj pohárov.  Tohtoročné navrhli v Taliansku už v roku 2006, keď ich načrtli Teo Musso, vrchný sládok remeselného pivovaru Baladin v Turíne a Kuaska, senzorický pivný špecialista. Nesú názov TEKU, čo je jednoduchá skratka pozostávajúca z prvých dvoch písmen ich mien.

Salón piva Poháre 2016

Organizátori už teraz evidujú  veľký záujem. „Hlási sa nám veľa malých kočovných a remeselných pivovarov z Česka,“ prezrádza Ivan Čižmárik. Platí to aj pre košický festival, ktorý otvorí svoje brány 1. apríla. Jeho špecifikom bude aj Street Food Festival.

Princíp Salónu Piva sa nemení. Po zaplatení vstupného dostanú návštevníci degustačný pohár a zoznam pivovarov. Platidlom na podujatí sú žetóny. Hodnota jedného je 50 centov, keď si za ne môžete kupovať nielen pivo, ale aj jedlo.

Salón Piva Košice
Adresa: Dom techniky Južná trieda 2A
Kedy: 1. – 2. apríl 2016, 15:00 – 23:00 hod.
Vstupné: 4 eurá

Salón Piva Bratislava
Adresa:  Stará tržnica, Nám. SNP
Kedy: 13. – 14. – 15. apríl 2016
Vstupné: 5 eur