Salón piva začína. Aké zmeny čakajú návštevníkov?

Salon piva

Pandémia pivným festivalom nepraje. Obzvlášť to platí pre tie, ktoré sa usporadúvali v interiéri. Medzi podujatia, ktorým úplne zmenila plány patrí aj Salón piva. Dnes (streda 13.10) začína jesenné edícia v priestoroch Starej tržnice. O zmenách, ale aj komplikáciách pri príprave sme sa porozprávali so spoluorganizátorom podujatia Ivanom Čižmárikom.

Bolo ťažké usporiadať tento rok Salón piva?

Sme veľmi radi, že môžeme byť späť v Starej tržnici v Bratislave. Po letných edíciách Salónu piva to bude konečne plnohodnotný craft beer festival. Taký, na ktorý sme zvyknutí. Ochutnávka piva zo sklených degustačných pohárov v príjemnej atmosfére Starej tržnice. Prezentácia pivovarov a ich pív. To je Salón piva. Stretnutia sládkov a milovníkov piva.

Každý jeden festival, ktorý je v tejto dobe, je taký malý zázrak. Najťažšie je rozhodnutie. Usporiadať alebo nie. Budú mať záujem pivovary? Prídu ľudia? Dokážeme zabezpečiť pre všetkých komfort a dodržanie všetkých hygienických a protiepidemiologických opatrení? Náklady tým samozrejme rastú a ľudí chodí žiaľ na festivaly menej. Stojí to naozaj veľa síl. Naše skúsenosti a neustály kontakt s pivovarmi, aj fanúšikmi, nás poháňajú vpred.

Čím bude iný, ako ostatné?

V prvom rade sme posunuli termín zo septembra na neskorší október. Jarný Salón Piva začína sezónu pivných festivalov a októbrový ju ukončuje. Tak by sme to chceli aj v budúcnosti.

  • Zväčšili sme objem degustačného pohára na 3 dcl, ciach 1 a 2 dcl sú zachované.
  • Pivo vždy do čistého pohára. Kôli hygienickým opatreniam oplachujeme poháre v profi umývačke. Vymieňame návštevníkom špinavý pohár za čistý.
  • Hudobný program. Chceme, aby sa návštevníci na Salóne piva aj zabávali. Aj o tom sú festivaly. Každý deň sme pre nich pripravili v čase 18:00 – 19:30 vystúpenie živej kapely a od 20:00 do 22:00 bude hrať DJ.
  • Veľa z týchto vecí nám samozrejme zvyšuje náklady, ale cena vstupenky na Salón Piva sa nemení.

Pivovarov bude menej, bolo ťažké presvedčiť pivovarníkov?

Sú pivovary, ktoré sa na každý Salón piva pripravujú už dlhšie. Chcú sa odprezentovať, ukázať novinky. Žiaľ, je ich málo. Tých, ktorí budú na tomto októbrovom Salóne piva, sme presviedčať až tak silno nemuseli. Uvedomujeme si, že aj návštevnosť bude o čosi menšia kvôli COVID-19 a aj opatreniam, ktoré niektorí ľudia skrátka neakceptujú. Preto moc netlačíme na pílu.

Prečo sa objem pohára zväčšil na 3 dcl?

Veľa návštevníkov nám to v minulosti vyčítalo, prečo majú poháre len 2 dcl. Keď si už nájdu pivo, ktoré im vyhovuje a chcú si ho vychutnať vo väčších dúškoch. Tak práve preto.

Aké budú podmienky pre vstup a čo nás na Salóne čaká?

Kvôli prísnym opatreniam proti COVID-19 a aktuálnym nariadeniam a vôbec možnostiam a podmienkam usporiadať v tejto dobe festival, sme museli prijať rozhodnutie, že vstup na Salón piva v Starej tržnici bude umožnený iba kompletne zaočkovaným osobám. Inak by skrátka Salón piva v súčasných podmienkach nemohol byť.

A čo nás čaká na Salóne piva v Starej tržnici? Tradične výborná atmosféra, skvelé pivá a skvelí ľudia. Prídite podporiť malé remeselné pivovary a váš Salón piva. Ďakujem.

Prečítajte si aj

Salón piva: S e-shopom končíme, čakáme na uvoľnenie opatrení

Snímka: Salón piva