Salón pivá začína. Pivovary museli splniť jednu podmienku pre účasť

Salón piva

Hlavná sezóna pivných festivalov pomaly začína. Na jej začiatku už celkom pravidelne stojí jarná edícia bratislavského Salónu piva. Čím bude tento rok iný a na ktoré pivovary špeciálne upozornil spoluorganizátor podujatia Ivan Čižmárik?

Zásadná podmienka

Salón piva bude prebiehať v bratislavskej Starej tržnici od stredy do piatku. Podobne ako v minulých rokoch, aj tentokrát budú v ponuke dominovať slovenské a české pivovary. Organizátori však zúčastneným pivovarom dali podmienku, aby na festival doniesli nové pivo .

„Vrátili sme sa k podmienke v ponuke pív, ktorou je, že pivovary musia priniesť na Salón piva minimálne jednu „pivnú“ novinku,“ prezrádza Ivan. Novinkou je aj skupina „ambasádorov“, resp. hodnotiteľov. Ich úlohou bude návštevníkom odporúčiť pivá, ktoré sú v ponuke.

„Zaujímavý bude aj počin našich kamarátov – domovaričov z bratislavského združenia BrewHub, ktorým opäť poskytneme nemalý priestor na ich prezentáciu. V stredu, hneď v prvý festivalový deň, budú priamo na festivale variť pivo Kveik IPA, ktoré sa už v piatok bude dať ochutnať,“ prezradil spoluorganizátor.

Čo navštíviť?

A ktoré pivovary či pivá si na podujatí nenechá ujsť jeho spoluorganizátor? „Veľmi sa teším na nové pivá od Unorthodox Brewing. Konkrétne na jeho Lapis Acidus, čo je sour so šťavou z červeného hrozna, banánmi a garam masalou, ktoré bolo skyslené lactobacilmi a následne prekvasené kveik kvasinkami,“ hovorí Ivan.

Ochutnať však chce aj pivá ďalších pivovarov.  „Od Hvezdoňa sa teším na ich novinku Chorchito 16°Cryo Double IPA. Určite neobídem ani spoločný kiosk Budvar – Sibeeria, konkrétne ochutnám ich spoločne navarenú limitku Black Jack 21 Imperial Black Porter,“ hovorí spoluorganizátor.

Spomenul aj ďalšie pivovary ako Parom, Wywar či Generál. „Ponuka bude samozrejme opäť veľmi široká. Aj pivovary zo zahraničia sľubujú bohatú a kvalitnú ponuku remeselných pív a pivných špeciálov,“ naznačuje spoluorganizátor. Ten dodal, že za pozornosť bude stáť aj HomeBrew Village, kde svoje produkty ponúknu domovariči.

Prečítajte si aj

Lesk a bieda tohtoročného bratislavského Salónu piva

Snímka: Salón piva