Sandorf: Trh kazí cenová politika niektorých pivovarníkov

Pestrý, turbulentný, ale aj prelomový. Aj takto môžeme nazerať na rok 2015 z pohľadu pivovarníkov. Portál oPive.sk sa rozhodol na prelome rokov uskutočniť veľkú anketu medzi pivovarníkmi a odborníkmi, ktorí sa pohybujú okolo piva. Dnes odpovedá manažérka Prievalského pivovaru Sandorf Anna Vitteková.

Sandorf 3

Ako hodnotíte rok 2015 z pohľadu pivovarníka?
Rok 2015 bol z pohľadu pivovarníctva bohatý, pretože na Slovensku vznikli ďalšie zaujímavé malé pivovary. A z pohľadu nás ako pivovarníka? Sme radi, že rôznorodosť ponuky narastá, ale nepáči sa nám, že niektorí z pivovarníkov veľmi kazia cenovú politiku, predávajú svoje pivá za veľmi nízke ceny a také ceny, ktoré sú podľa nášho názoru iba výrobné, očakávajú odberatelia aj od nás.

Čo bolo pre Vás udalosťou roka?
Udalosťou roka, na prípravu ktorej vynakladáme veľa času, úsilia i financií, bol i v tomto roku vydarený Záhorácky pivný festival, jeho 4. ročník.

Aké problémy najviac trápia sektor?
To, čo nás momentálne asi najviac trápi je spomenutá cenová politika v bode č. 1, ktorá nás obrala o niektorých zákazníkov.

Čo vám urobilo za rok 2015 najväčšiu radosť ?
Za rok 2015 nám urobilo najväčšiu radosť zmodernizovanie a rozšírenie našej výroby. Od druhého polroka plníme pivo Sandorf novou automatickou plničkou už iba do skla, čím sa zvýšila kvalita ponúkaného piva a prispeli sme aj k ochrane životného prostredia. Oživením fungovania nášho pivovaru a partie, ktorá je v ňom, bola na konci februára 2015 návšteva rodinnej firmy: starej sladovne Weyermann v nemeckom meste Bamberg. Navštívili sme ju vďaka dodávateľovi sladov z tejto sladovne firmy Svoboda-Fraňková Žatec a zaujímavý sprievod po sladovni a okolitých malých pivovaroch nám urobila zamestnankyňa sladovne Weyermann, rodáčka z Čiech, pani Hrnečková.

Aký bude podľa vás rok 2016? Čo bude pre vás najväčšou výzvou?
Veríme, že rok 2016 bude úspešnejší, ako r. 2015; veríme, že o našom pive, našich produktoch a službách sa dozvedia ľudia, ktorí nás doteraz nepoznali a že sa k nám a k nášmu pivu radi vrátia tí, ktorí nás už poznajú.

Snímka: FB Sandorf