Vznikol nový pivovar? Svoje pivo majú už ja Trenčianske Teplice

Trenčianske Teplice - kúpeľné pivo

Móda vlastných pív dorazila aj do kúpeľov Trenčianske Teplice. Práve v tomto meste sa na pulty niektorých prevádzok dostala štvorica pív pod označením Kúpeľné pivo. Nejde však o produkt tamojšieho pivovaru.

Začínajúci projekt

O čo vlastne ide? „Kúpeľné pivo je mladý projekt vo svojej počiatočnej fáze. Momentálne venujeme všetok čas a entuziazmus tomu, aby sa značka zabehla a udomácnila,“ hovorí pre portál oPive.sk Martin Jurikovič.

Cieľom bolo vytvoriť produkt, ktorý bude spätý s Trenčianskymi Teplicami. „Momentálne ponúkame šty značky piva – WELL, MUD, HELF a GRAND, v zásade ide o ležiak, pšenicu, tmavý ležiak a IPU,“ vysvetľuje Martin.

Pivá si nevaria, ale nechávajú variť v rožňavskom pivovare Kaltenecker. Ich zvláštnosťou má byť to, že každé z nich obsahuje „kvapku vody z Trenčianskych Teplíc.“ Ide o pasterizované pivo, ktoré sa predáva vo vybraných prevádzkach.

Pivo je možné zakúpiť nateraz v reštaurácii Kursalon Trenčianske Teplice a v obchodíku Delita na Kúpeľnom námestí v Trenčianskych Tepliciach. Možnosti však rastú, máme rozpracované cca štyri ďalšie nové predajné miesta v kúpeľnom meste,“ približuje zástupca konceptu.

Aj ďalšie plány

Nemá však zostať len pri fľašiach. „Cieľom je mať zabezpečený predaj čapovaného 11° ležiaka, fľaškový predaj v podnikoch a fľaškový a darčekový 4-pack v retaile,“ naznačuje Martin.

A je v hre aj vlastný pivovar? „Práve na základe úspešnosti našej značky budeme uvažovať o ďalších možnostiach, ako projekt posunúť,“ vysvetľuje Martin Jurikovič.

Zaujímavosťou je, že ochranné známky nechal zaregistrovať Štefan Škultéty. Ten je v Trenčianskych Tepliciach známe meno. Stál na ich čele ako primátor.

Prečítajte si aj

Koniec boomu minipivovarov? Vlani ich vzniklo najmenej od roku 2012

Snímka: Kúpeľné pivo