Dôkaz, že Sandorf sa vydal správnou cestou (Chocolate Stout)

Pivo z pivovaru Sandorf - Chocolate Stout

Stout z pivovaru Sandorf sme naposledy pili asi pred dvoma rokmi. A zapamätali sme si ho. Pivo sme totiž nedopili. Nešlo o oficiálnu recenziu, ale o bežnú návštevu podniku. Odvtedy sa v pivovare čo-to pomenilo. Základnou zmenou je zmena na poste sládkov. Už v apríli tohto roka sme písali o tom, že posilou pivovaru je Miro Bandžuch. Nezostalo len pri ňom. Rady totiž posilnil aj Matthew Wirtz. Už pred časom sme recenzovali kúsok Viking AIPA, ktorý vznikol v spolupráci s kočovným pivovarom Pakt.

Dnes ochutnáme ich vianočný špeciál zo začínajúcej série Limited release. Ide o jedno pivo z troch. V Prievaloch totiž navarili štýl Stout na tri spôsoby. Prvé pivo z tejto série nesie názov Chocolate Stout.

Názov piva: Chocolate Stout

Pivovar: Pivovar Sandorf

Druh piva: Stout

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 16°

Obsah alkoholu: 7,1 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili 3,10 eura.

Farba: Čierna s hnedastým odtieňom.

Pena: Jemná, smotanová. Pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia kávy, karamelu aj mliečnej čokolády.

Chuť: Sladové telo je stredne výrazné, rezkosť ideálna. V chuti nájdete mliečnu čokoládu, kávu, toast, černice aj čučoriedky. Horkosť je jemná, nevýrazná. Doznievanie je suché s jemným ovocným podtónom.

7.5/10

Zhrnutie

Veľmi príjemné pitie. Keď sme túto recenziu začínali spomienkou na posledný Stout, tento je akoby z iného pivovaru. A viac-menej aj je. Pivo je pekne vyskladané, lahodné a aj iskrivé. Žiadne chyby či pachute. Za nás silná 7,5 bodu. Ak Sandorf pôjde takouto cestou, môžeme mu len blahoželať.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.09/10 (11 hodnotenie)