Sessler: Najväčšiu emóciu v nás zanechalo pivo R.I.P.

Sessler 2021

Rok 2022 mal priniesť zásadnú zmenu v boji s pandémiou. Aj ju priniesol, prišli však ďalšie problémy, ktoré nikto nečakal. Vojna na Ukrajine, inflácia a bezprecedentné zvyšovanie cien za energie výrazne poznačili rok 2022. A ako ho vnímali pivovarníci? Pýtali sme sa ich v tradičnej veľkej pivovarníckej ankete. Dnes odpovedá Dagmara Pivolusková, riaditeľka pivovaru Sessler.

Ako hodnotíte tento rok? Môžete na ňom nájsť niečo pozitívne?

V prvom rade bolo určite pozitívne uvoľnenie opatrení. Leto sme mali vcelku dobré oproti minulým rokom, čo nás určite veľmi teší. Síce sme už v roku 2021 otvorili pivné kúpele a bowling, tak kvôli spomínaním opatreniam sa nám to rozbehlo až v roku 2022, čo určite vnímame pozitívne. Avšak, ak mám celkovo ohodnotiť rok 2022 čo sa týka pivovaru, tak určite sme pocítili nárast cien, čo sa odzrkadľuje aj v konečných cenách.

Zvyšovanie cien sa dotýka všetkých odvetví. Ako zvládate rastúce náklady? Do akej miery vás ohrozujú?

Zvýšenie cien ohrozuje všetkých. Suroviny, energie všetko išlo rapídne hore. V roku 2022 sme zdražovali ozaj minimálne, ale v roku 2023 sa zdražovaniu nevyhneme. Tým, že vidíme aj nárast ceny jačmeňa, energii, tak už vieme, že cena sladu bude podstatne vyššia. Ak k tomu prirátame zdraženie sladu, kvasníc, obalových materiálov, zvýšenie miezd a energii, tak mám obavu, ako sa to odzrkadlí na konečných cenách. A nie len na pive, ale celkovo vo všetkých odvetviach.

Na ktorý produkt z vašej produkcie ste najviac hrdí? Viete prezradiť, či nastanú vo vašej produkcii zmeny v roku 2023?

Ako každý rok sme varili naše stálice a jednou z nich bol aj každoročný vianočný špeciál 21% tmavá. Mali sme zopár sezóne obmieňaných špeciálov ako napríklad pšeničnú IPU s názvom Fusion… Najväčšiu emóciu v nás zanechalo pivo R.I.P. (28°tmavý špeciál) vyrobený v limitovanej sérii v počte 61ks v sklených 2l fľašiach na počesť nášho dlhoročného kolegu, ktorý nás nečakane opustil vo veku 61 rokov. Zvyšné pivo je v 0,75l sklených fľašiach a názov RIP je v súvislosti z obsahom alkoholu 11%.

S akými ambíciami vstupujete do roku 2023? Čo by ste odkázali vaši fanúšikom?

Chceli by sme sa stále zlepšovať a pracovať na skvalitnení a rozširovaní kolektívu, s ambíciou udržať súčasných a získavať nových spokojných zákazníkov.  Všetkým prajeme všetko dobré do nového roku, hlavne zdravie a úspešný osobný a profesijný nový rok 2023, ktorý by smevám chceli spríjemniť našimi stávajúcimi produktami i očakávanými novinkami. Na zdravie!

Prečítajte si aj

Hvezdoň: Žijeme ťažké časy, ale dobre pivko pretrvá

Snímka: FB Pivovar Sessler