Sessler: Určite chceme spúšťať pivné kúpele a bowling

Rok 2020 môžeme označiť za jeden z najťažších v novodobej histórii Slovenska. Sektor gastra naplno zasiahli opatrenia, ktoré paralyzovali tisícky podnikov aj podnikateľov. Ťažké chvíle museli riešiť aj pivovarníci. Aj preto bude naša koncoročná pivovarnícka anketa trocha iná. Pivovarníci v nej budú bilancovať, ale aj odhadovať vyhliadky na ďalší rok. Dnes sa za rokom 2020 obzerá Dagmar Klasová z trnavského pivovaru Sessler.

Dá sa nájsť na roku 2020 niečo pozitívne? Donútila Vás situácia zaviesť nejaké zmeny, ktoré vám môžu v budúcich rokoch pomôcť?

Pozitívne akurát tak to, že sme všetci zdraví. Tento rok bol pre nás mimoriadne zložitý. Tak ako ostatné pivovary aj nás táto situácia dostala do krajností a „boj o prežitie“. Okrem toho sme tento rok mali požiar, ktorý nás posunul na začiatok v spustení pivných kúpeľov, kongresovej časti a bowlingu. Robíme všetko preto, aby sme to mohli čo najskôr spustiť a verím, že tieto zmeny (rozšírenie) nám pomôžu na nasledujúce roky.

Pivovary budú rátať straty. Ako ste na tom vy? Viete fungovať v obmedzenom režime, alebo máte existenčné problémy?

Zatiaľ fungujeme. Síce v obmedzenom režime, ale snažíme sa robiť všetko preto, aby sme prežili. Uvidíme koľko to ešte zvládneme. Dúfam však, že čoskoro tieto nezmyselné opatrenia skončia a budeme naďalej fungovať ako doteraz.

Aký krok vlády by ste v tejto situácii privítali? Môžu vám v tomto smere pomôcť aj fanúšikovia piva?

Určite by sme privítali finančnú podporu vlády a aby konečne prestali obmedzovať prevádzky, ktoré podľa mňa neovplyvňujú šírenie korony. Omnoho horšie je to v obchodoch a nákupných centrách, kde je „hlava na hlave“. Každý prevádzkovateľ si dokáže rozmiestniť stoly, tak aby boli vzdialenosti, dezinfekcia, ako to bolo cez leto. Ale tak to bohužiaľ musíme akceptovať, aj keď je to nepochopiteľné…

Fanúšikovia nás vedia podporiť kúpou piva a našich produktov. Určite to ocení každý pivovar. Len vďaka zákazníkom aj napriek ťažkému obdobiu to dokážeme prežiť a po korone si budú môcť naďalej vychutnávať ich obľúbené značky. Každému zákazníkovi patrí veľké ĎAKUJEM za podporu.

S akými ambíciami vchádzate do roka 2021? Budete robiť v portfóliu ponúkaných pív nejaké zmeny?

Určite chceme spúšťať pivné kúpele a bowling, ktoré sme v roku 2020 kvôli požiaru a nariadeniam vlády nemohli spustiť. Čo sa týka portfólia, ako každý rok budeme mať nejaké sezónne špeciály, ale našu klasiku chceme nechať nezmenenú. Uvidíme, čo nám prinesie rok 2021. Dúfam, že nás neprekvapí v negatívnom smere ako rok 2020.

Prečítajte si aj

General: Pivo už budeme plniť výlučne do plechoviek

Snímka: Pivovar Sessler