Aj Sibeeria vie hrať na podarenú istotu (Everyday Life)

Sibeeria - Everyday Life

Pivovar Sibeeria má za sebou zaujímavý príbeh. Jeho majitelia sú v pivovarníckej branži pomerne známi. Rusi si v Prahe založili podnik Beer Geek, ktorý patrí medzi to najlepšie nielen u susedov. Nezostali však len pri čapovaní piva. Ako už bolo napísané, stoja aj za kočovným pivovarom, ktorý do roku 2014 niesol názov BeerLab. Keďže podobný pivovar už nájdete v Poľsku, rozhodli sa ho premenovať. V roku 2020 sa im po rokoch príprav podarilo otvoriť vlastný pivovar.

Dnes ochutnáme pivo s názvom Everyday Life. Ide o tzv. českú povinnú jazdu. Teda ležiak, ktorý je u našich susedov mimoriadne obľúbený.

Názov piva: Everyday Life – Světlý ležák

Pivovar: Sibeeria Brewery

Druh piva: Svetlý ležiak

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu:  5,1%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, upravený chmeľ.

Cena: Za plechovku sme zaplatili 3,40 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je číre.

Pena: Vysoká, nadýchaná so šľahačkovitou konzistenciou.

Vôňa: Kombinácia sladu, karamelu s jemným nádychom plechových tónov.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia medu, chlebnatosti, náznakov karamelu aj masielka. Horkosť je výraznejšia, doznievanie jemne korenisté s bylinnými tónmi.

7.5/10

Zhrnutie

Plný, hutný a dobre piteľný ležiak. Také pivo, ktoré by ste obracali celý večer a vôbec by vám nevadilo, že sa opakujete. Kúsok v podstate bez nejakých chýb. Boli by sme zvedavý na čapované verziu priamo v Prahe. Za nás je to 7,5 bodu. Spokojnosť.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.5/10 (1 hodnotenie)