Zásnuby rumu a Stoutu (Havana Stout)

Predstavovať poľský pivovar Pinta na našich stránkach nemusíme. Producent remeselného piva je u našich susedov pojmom. A nielen u nich. Aj my sme od neho testovali niekoľko kúskov a doteraz nikdy nesklamali. Dnes ochutnáme ich pivo s názvom Havana Stout. A prečo Havana? Pri jeho produkcii boli použité aj dubové plátky macerované v rume. A rum je s hlavným mestom Kuby spojený veľmi tesne.

Názov piva: Havana Stout

Pivovar: Browar Pinta (navarené v Broware Na Jurze)

Druh piva: Stout

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 16,5 %

Obsah alkoholu: 6,9 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad (Weyermann, Thomas Fawcett, Mutons, Pale Ale, Mild, Red Crystal, Dark Crystal), pražený jačmeň, cukor Muscovado, melasa, ​chmeľ (Flyer​, ​East Kent Golding, Fuggle), ​dubové plátky macerované v rume, kvasinky.

Cena: Za pollitrové pivo sme zaplatili necelé dve eurá.

Farba: Čierna. Pri pohľade do protisvetla zachytíte bordové odtiene.

Pena: Smotanová, hutná. Bola zložená z malých mikrobubliniek a dlho si držala tvar.

Vôňa: Dominuje káva. Okrem nej zachytíte tmavú čokoládu, višne a náznaky citrusov.

Chuť: Sladový úvod je výrazný a v ďalšom priebehu je chuť rovnako hutná. V strede nájdete kombináciu kávy, tmavej čokolády, višní a citrusového ovocia. Koncovka je príjemne horkastá a pri dojazde zachytíte aj zemité tóny.

8/10

Zhrnutie

Parádny Stout. Hutný, pekne vyskladaný a iskrivý. Najmä druha polovica tohto kúsku ponúka zaujímavé prepletanie chutí, keď sa kombinuje čokoláda s citrusovým ovocím. Alkohol je schovaný a nezachytíte ho. Pivo od nás dostáva silnú osmičku. Pokojne vyskúšajte, ak máte radi štýl Stout, určite nebudete ľutovať.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.75/10 (4 hodnotení)