Sladkasté kávové predstavenie (Karpat Coffee 100ut)

Karpat - Coffee 100ut

Prvý nástrel: O pivovare Karpat sa toho v posledných mesiacoch veľa hovorilo aj popísalo. Dôvodom bol vstup pivovaru do reťazca Tesco. Krok, ktorý bol do výraznej miery kontroverzný, polarizoval pivárov. My sme sa samozrejme vybrali na nákup a kúpili pár pív. Jedno si dnes otestujeme. Ide o kúsok s názvom Coffee 100ut. Ten je okrem iného charakterizovaný tým, že doň v Hrnčiarovciach nad Parnou pridali aj kávu.

Názov piva: Coffee 100ut

Pivovar: Pivovar Karpat

Druh piva: Stout. Na fľaši nájdete aj opis: Vrchne kvasené špeciálne tmavé pivo, nefiltrované, nepasterizované s prídavkom kávy.

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 13%

Obsah alkoholu: 4,8 %

Zloženie: Voda, pšeničný slad, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky, káva Coffeeshop Strong Blend.

Cena: Pivo sme kúpili v Tescu. Cena bola 0,99 eura.

Farba: Čierna. Vo svetle zachytíte červeno-fialové odtiene.

Vôňa: Výrazne kávová. Zachytíte však aj karamel a trocha aj rušivý, železitý prvok.

Pena: Jemnulinká, rýchlo zmizla.

Chuť: Sladový úvod je nevýrazný, tóny vyskakujú až v strede. Tu môžete nájsť kávu, karamel a jemnulinké náznaky černíc. Stred je prázdnejší a prechádza do jemne horkastého záveru.

6/10

Zhrnutie

Jemne nadštandardné pivo. Neurazí, vysoko nevyskakuje a naplno nevyužíva svoj potenciál. Úvod je nevýrazný a  v bruchu piva čakáte výrazné predstavenie. V strede nájdete najmä kávu kombinovaná s karamelom.  Trochu mi vadila monotónnosť v strede, keď vám v ústach zostáva sladkosť. Tú nevylepšuje ani koncovka, ktorá je horkastá len platonicky. Nie je to zlé pivo, len trocha nevýrazné. Na strane druhej, keď to porovnáme s ostatnou ponukou v reťazci, asi je to dobrá a pomerne jasná voľba. Dnes dávam slabšiu šestku. Pokojne vyskúšajte, nič neriskujete.