Sladová „voda“ zo Španielska (San Miguel)

San-Miguel

Prvý nástrel: Nevýhodou testovania piva je to, že občas musíte siahnuť po kúskoch, na ktoré sa netešíte. Na stole máme pivo zo Španielska. O kvalite južanských pív nemusíme písať špeciálne ódy. Jednoducho sú iné. Že je tam slad z kukurice? Tak to tam jednoducho robia. Pivo San Miguel je pomerne známe, uvidíme čo nám prinesie.

Názov piva: San Miguel

Pivovar: San Miguel, Madrid

Druh piva: Svetlý ležiak (Vraj extra silný)

Krajina: Španielsko

Stupňovitosť: Neuvedená.

Obsah alkoholu: 5,4 %

Farba: Slamovo – žltá. Oproti regionálnym pivám výraznejšie.

Vôňa: Výrazne sladová. Nič nezvyčajné.

Pena: Tak pekne vypenila. Povedal by som, že až nadmieru.

Chuť: Sladová chuť je výrazná. Prechádza od úvodu až do koncovky. A to je všetko. Žiadny chmeľ, ani len platonicky. Výrazne vodová chuť.

3/10

Zhrnnutie

Ak máte radi sladovú vodu, nech sa páči. Toto pivo ničím nezaujme. To by ste ma museli nadrogovať, preniesť k moru a po celodňovom pôste dali napiť prvý nápoj. Potom by som ho možno pochválil. Ale som pri plných zmysloch a toto nemá šancu. Slad dominuje celému nápoju, ktorý nechcem nazývať pivo. Za zmienku stoja aj bludy popísané na zadnej etikete. Pri českom preklade je pri zložení napísané len jačmenný slad. Pri iných jazykoch som si všimol, že pivo ma v sebe aj kukuricu. Žiadne prekvapenie. Dávam trojku. Nech sa na mňa nehnevajú, ale tejto „vode“ viac nemôžem dať.