Slušný pomer cena/kvalita z Lidlu (Argus 12° Černý)

argus-cerny

Prvý nástrel: Dnes si rozšírime obzory v kategórií privátne značky. V Lidli sme totiž kúpili pivo s názvom Argus 12° Černý. Aj keď nemecký reťazec ponúka aj značkové pivá, na jeho pultoch dominuje značka Argus. Kým fľaškové verzie varia reťazcu české pivovary, plechovky majú na starosti Poliaci. Náš kúsok sa chváli českým pôvodom. Aj keď je to tmavý ležiak, podľa etikety má pripomínať írsky Stout.

Názov piva: Argus 12° Černý

Pivovar: Neuvedený. Podľa všetkého však pivo navarili v Pivovare Protivín.

Druh piva: Tmavý Ležiak

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu: 4,7 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady, pražený jačmeň, upravný chmeľ, chmeľové produkty.

Cena: Pivo sme kúpili v reťazci Lidl. Stálo necelých 40 centov.

Farba: Čierna. Pi pohľade do protisvetla nájdete červené tóny.

Vôňa: Zachytíte karamel a med. Sladkastá vôňa dominuje.

Pena: Smotanová, postupne padala a krúžkovala pohár.

Chuť: Úvod je nevýrazný, v strede sa k slovu hlásia kávové tóny, ktoré sú dopĺňané tmavou čokoládou a pripálenou hriankou. Koncovka je horkastá. Pivo pôsobí vodnatejšie.

5.5/10

Zhrnutie

Nie je to žiadny skvost. Kúsok je vodnatejší a chýba mu väčšia hĺbka tónov, pri danom pomere cena/kvalita však ide o celkom akceptovateľnú voľbu. Najviac kvitujem to, že neide o sladkú napodobeninu slovenských europivných kúskov. Pivo je príjemne horkasté (aj keď treba povedať, že si autori pomohli extraktmi). Ako už bolo spomínané, body dole idú za vodnatosť a celkovú hĺbku tónov. Dávam 5,5 bodu. Pivo sa v podstate nemá za čo hanbiť. Za tu cenu je to určite lepšia voľba ako mnohé iné tmavé pivá zo supermarketu. Samozrejme, s remeselným pivom tento kúsok nemôžeme porovnávať.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.6/10 (15 hodnotenie)