Keď španielsky pivovar varí nemecký štýl Kölsch (The Captain) 

The Captain - Basqueland Brewing Project

Španielsky pivovar Basqueland Brewing Project nájdete v regióne Baskicko. Jeho história je zaujímavá. Za jeho zrodom totiž stoja traja Američania. Najznámejší z nich – Benjamin Matz, pôsobil v takých pivovaroch ako Stone Brewing, Port Brewing či Wendlandt Brewery. Španielsky pivovar založili v roku 2015 a veľmi rýchlo si získal popularitu. Pomohli tomu aj pivá. Jedno z nich si dnes otestujeme, nesie meno The Captain. Ide o kúsok navarený dnes už v málo zastúpenom štýle Kölsch.

Názov piva: The Captain

Pivovar: Basqueland Brewing Project

Druh piva: Kölsch

Krajina: Španielsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,9 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 2,79 eura.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je číre.

Pena: Jemná, šlahačkovitá. Vystúpala vysoko a rýchlo padla.

Vôňa: Kombinácia medu, karamelu i obilia.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. Chuť je naozaj jemná, keď v nej nájdete náznaky karamelu, medu i kvetiniek a korenia. Horkosť je výraznejšia, doznievanie korenisté s náznakmi trávy.  

6/10

Zhrnutie

Tento štýl nepatrí medzi rozšírené. V tomto prípade ide o kúsok, ktorý mu veľkú reklamu asi neurobí. Začneme tým pozitívnym. Kúsok sa pije veľmi dobre, keďže je ľahký a nevtieravý. Niekto by však mohol povedať, že ide o vodové pivo. Nám by to ani tak neprekážalo, keby boli prechody o čosi hladšie. V závere cítiť výraznejšie chmelenie, ktoré nám k tomuto kúsku akosi nepasovalo. Každopádne je to šestka.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.63/10 (4 hodnotení)