Stávka na istotu, ktorá nielen poteší, ale aj baví (Growler IPA)

Beerstation a Sibeeria - Growler IPA

Dnes ochutnáme pivo s názvom Growler IPA. Ide vlastne o česko-slovenskú spoluprácu. Pivo síce navaril pivovar Sibeeria, vzniklo však v spolupráci s distribútorom Beer Station. Ten sa akoby stal ďalším kočovným pivovarom. Pivo bolo predstavené nasledovne: „Spoločne sme vymysleli prudko piteľnú West Coast IPA s chmeľmi Strata, Simcoe, HBC 586 a štipkou ovsených vločiek. Ľahko zakalená slamovo-zlatá farba s hustou bielou penou. Plné telo, vyššie sýtenie, krásne horká a suchá koncovka ako sa na tento štýl patrí. V aróme aj vôni sa objavujú tóny tropického ovocia, grepovej kôry, marhúľ a ihličia.“

Názov piva: Growler IPA

Pivovar: Sibeeria Brewery (navarené pre Beer Station)

Druh piva: West Coast IPA

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 14°

Obsah alkoholu:  6,2%

Zloženie: Voda, jačmenné slady, ovsené vločky, chmeľ.

Cena: Pivo sme dostali na otestovanie od kočovného pivovaru.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je kalné.

Pena: Vysoká, nadýchaná, zložená s malých aj väčších bubliniek.

Vôňa: Kombinácia limety, grepu, marakuje, pomarančov aj ananásu.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepu, marakuje, pomarančov, pomela aj náznakov prezretých marhúľ. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie ovocné s jemnou stopou po kvasniciach.

8/10

Zhrnutie

Iskrivé, ovocné a dobre piteľné pitie. Oceňujeme hlavne gradáciu a prechody, ktoré dali vyniknúť ovocným rozmerom piva. Na obsah alkoholu sme však čakali ešte o čosi hutnejšie tóny. Naopak, podpísalo sa to pod lepšiu piteľnosť. Za nás je to osmička. Podarené pitie.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.25/10 (4 hodnotení)