Steiger zaraďuje do ponuky ďalšie vrchne kvasené pivo 

Nové pivá značky Palatín z pivovaru Steiger.

Ďalší priemyselný slovenský pivovar zaraďuje do ponuky vrchne kvasené pivo. Pivovar Steiger po novom ponúka už aj pivo štýlu Weizen. Okrem neho sa do portfólia dostal aj za studena chmelený ležiak.

Do pšenice

Steiger zaradil prvé vrchne kvasené pivo do svojej ponuky v októbri 2017, kedy na trh uviedol pivo Manjula. Išlo o štýl India Pale Ale. Po dvoch rokoch rozširuje ponuku o ďalší kúsok s názvom Palatín 11% Weizen.

Pivovar ho predstavuje ako svetlé pšeničné pivo, ktoré má slamovožltú svetlú farbu, jemný kvasnicový zákal a bohatú dlhotrvajúcu krémovú penu. „Aróma piva je kvetinová, ktorá postupne prechádza do jemnej arómy obilninovej, vanilkovej a banánovej. Osviežujúce pivo s ľahkým telom a minimálnou horkosťou,“ píše pivovar.

Z pohľadu celoslovenskej ponuky ide už o druhé pšeničné pivo, ktoré na trh ponúka väčší pivovar. V apríli predstavil verejnosti pivo Zlatý Bažant Hurban Legend Pšeničné Heineken Slovensko. 

Aj nový ležiak

Okrem pšeničného piva rozširuje Steiger ponuku aj o nový ležiak. Na trh uvádza Palatín 12% Extra Chmelený. Podľa pivovaru ide o svetlý ležiak typu Pale Lager, ktorý má bronzovo zlatú farbu, a bohatú penu. 

„Aróma spolu s horkosťou je tvorená kombináciou svetoznámych českých žateckých chmeľov použitých pri varení piva a amerického chmeľu Cascade použitého pri dodatočnom extra chmelení hotového piva za studena,“ píše pivovar.

Palatín je značka, ktorá sa odvoláva na históriu varenia piva v Bytči. Konkrétne je venovaná Jurajovi Thurzovi, ktorý bol zvolený za uhorského Palatína. Významným spôsobom sa pričinil o rozvoj pivovarníctva v regióne Horného Považia. Steiger pritom prevzal značky po zaniknutom pivovare Popper.

Z pohľadu veľkosti produkcie je Steiger tretím najväčším pivovarom na Slovensku. Ročne navaria vo vyhniach asi 170-tisíc litrov piva a nealkoholických nápojov. Základom jeho pivného portfólia sú ležiaky. Aj keď sa jeho tržby pohybujú štandardne na úrovni 13 miliónov eur, posledné štyri roky skončili vo Vyhniach vždy v červených číslach. Vlani presiahla strata sumu 106-tisíc eur.

Prečítajte si aj

Nová IPA na trhu. Vrchne kvasené pivo skúša aj Steiger

Snímka: FB Steiger