Stupavar: Čaká nás rok veľkých plánov a dôležitých rozhodnutí

Pivovarnícky rok ubehol ako voda. V mnohých smeroch bol podobný ako tie predchádzajúce, našli sa však aj nové momenty a výzvy. Portál oPive.sk sa opäť rozhodol usporiadať pravidelnú koncoročnú anketu, v ktorej spovedáme pivovarníkov zo Slovenska. Dnes sa za uplynulým rokom obzerá Ľuboš Kružic, spolumajiteľ a vedúci výroby pivovaru Stupavar.

Ako hodnotíte uplynulý rok 2019? Čím bol pre vás iný?

Rok 2019 sa po pracovnej stránke nelíšil od predchádzajúcich. Čakalo nás navyšovanie výroby, udržanie kvality pív, optimalizácia nákladov, nastavovanie logistiky atď. Pokračovať v začatých aj rozbehnutých spoluprácach a organizačných aktivitách. Začiatkom roka sme nabrali Rasťa ako ďalšiu posilu do distribúcie a Ivana do novej sudovne. No po prázdninách nás stretla smutná udalosť. V septembri nás náhle opustil náš kolega z fľaškovne Boris. Bola to pre nás strata nielen pracovná, ale do veľkej miery aj osobná. A v tom bol ten rok iný….

Čo by ste označili za pivovarnícku udalosť roka?

Nespomínam si na nič, čo by som označil ako udalosť roka. Negatívne vnímam podvody pri hlasovaní v ankete o najobľúbenejší pivovar roka.

Ktorý konkurenčný pivovar vás pozitívne zaujal?

Pri osobných rozhovoroch s kolegami z iných pivovarov sa teším a pozitívne vnímam každého, kto „nestojí na mieste“ ale posúva sa ďalej vo svojej práci a podnikaní.

S akými plánmi vstupujete do nového roka?

S odvážnymi. Čaká nás rok veľkých plánov a dôležitých rozhodnutí. Dúfam, že budú správne a že to zvládneme. PS: Pite rozumne a choďte voliť!

Prečítajte si aj

Beermalade: Pozeráme sa po zahraničných pivovaroch

Snímka: Pivovar Stupavar