Švedske pivo z rakúskeho supermarketu (Amarillo APA)

oppigards-amarillo

Prvý nástrel: Dnešné pivo sme síce kúpili v Rakúsku, ale narodilo sa vo Švédsku. Už je to nejaký piatok, čo sme v rakúskom reťazci Hofer kúpili krabicu s remeselnými pivami z celej Európy. Za osmičku pív pýtali necelých 14 eur. Nebolo o čom. Dnes sme z chladničky vytiahli pivo s názvom Oppigårds Amarillo. Navaril ho pivovar Oppigårds Bryggeri. Ten založili v roku 1996 a na domácom trhu žne úspechy. Uvidíme ako zapasuje.

Názov piva: Oppigårds Amarillo APA

Pivovar: Oppigårds Bryggeri

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Švédsko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 5,9 %

Zloženie:  Voda, jačmenný slad, pšeničný slad, chmeľ (Amarillo), kvasinky.

Cena: Pivo sme kupovali v rámci balíka pív v reťazci Hofer. Celý set stál necelých 14 eur.

Farba: Oranžovo-červená. Pivo je číre.

Vôňa: Zachytíte jemne citrusové tóny kombinované s karamelom, malinami a orieškami.

Pena: Hutná, šľahačková. Pena pekne krúžkovala pohár.

Chuť: Úvod je nevýrazný, v strede sa k slovu hlási najprv lesné ovocie, potom karamel a všetko prechádza do ovocnej kyslosti až trpkosti. Záver je horkastý.

8/10

Zhrnutie

Príjemné pivo. Také uhladené, vybalansované, ale … Možno to tu napíšem na hulváta, ale tomuto kúsku k úplnej dokonalosti chýbajú gule. Jednoducho pivo, ktoré je remeselne výborne urobené, nájdete tam všetko čo chcete, ale všetko je to také veľmi slušné. Pivo navarené tak na „Angličana“. Ale poďme k veci. Najvýraznejší je stred, v ktorom nájdete citrusové i lesné ovocie, ale aj karamel, oriešky a záblesky čokolády. Koncovka je horkastá. Aký bude výsledok? Dávam slušnú osmičku. Pivo nemá chybu a ide o prvotriedny kúsok, k „nadpozemskej známke“ mi chýbalo niečo prekvapujúce. Ale tu som možno nespravodlivý a neobjektívny. Ale také sú všetky recenzie 🙂

Sending
Hodnotenie čitateľov
10/10 (1 hodnotenie)