Svijany na Slovensku prudko rastú. Distribútor sa musel sťahovať do väčšieho

Český pivovar Svijany posilňuje pozície na slovenskom trhu. Producent zlatistého moku sa aj vďaka nárastu predaja u nás musel sťahovať do nových priestorov. Tie by mali zabezpečiť lepšiu distribúciu.

Výrazný rast

Pivovar pozíciu na trhu dokladá aj štatistikou. V roku 2015 predal na našom trhu 19 620 hektolitrov piva, vlani to bolo už niečo vyše ako 42-tisíc hektolitrov. Takýto nárast sa prejavil aj na slovenských kapacitách.

„V pôvodnom sklade v Hlohovci, kde sme začínali našu distribučnú činnosť v druhom polroku 2014, sme mali k dispozícii cca 400 štvorcových metrov. Vzhľadom k  rastúcemu predaju nášho piva na Slovensku, bolo nutné uvažovať o väčšom a kvalitnejšom sklade,“ vysvetľuje pre portál oPive.sk Alexander Prošek, konateľ spoločnosti Svijany Slovakia.

Aj preto sa distribútor musel sťahovať do nového centra v Leopoldove. „Plocha skladovej haly je 1 550 štvorcových metrov, plocha dvojpodlažnej administratívnej budovy má 260 štvorcových metrov,“ vypočítava konateľ slovenskej dcéry.

V budove dnes firma zamestnáva desať ľudí, ďalší piati majú prácu ako obchodní zástupcovia. Centrum má slúžiť pre zásobovanie celého slovenského trhu. Náklady na jej stavbu predstavovali investíciu za 1,4 milióna eur.

Ďalšie očakávania

Aj táto hala má pomôcť k ďalšej expanzii značky u nás. „Otvorenie nového distribučného centra povedie k zlepšeniu našich služieb, flexibilnejšiemu zásobovaniu pivom pre našich zákazníkov, ktorými sú prevažne veľkoobchody,“ vysvetľuje Alexander Prošek.

Pivovar sa chce dostať výraznejšie aj do maloobchodu a reťazcov.„ V segmente sme v tomto roku urobili síce prvé, ale významné kroky. Tento rok sa aj s predajom plechovkového piva pre reťazce dostaneme cez 50-tisíc hektolitrov,“ naznačuje konateľ.

Český pivovar u nás zastrešuje predaj pív z pivovarov Svijany, Primátor a Rohozec. Cieľom je rozšíriť sieť odberateľov. Firma aktuálne dodáva pivo do vyše 800 podnikov.

Snímky: Svijany