Svijany ohlasujú expanziu, chcú sa dostať do slovenského reťazca

Svijany, pohár, pivo, ležiak

Že sú české značky piva na Slovensku ako doma, nie je žiadna novinka. Je to záležitosť, ktorá je stará už niekoľko desaťročí. Jednou zo značiek, ktorá si buduje meno na našom trhu len posledné roky, sú Svijany. Práve český pivovar aktuálne ohlasuje posilnenie svojej pozície na slovenskom trhu.

Spokojnosť s podielom

„Naše hodnotenie predaja piva na Slovensku je kladné. Nárast pripisujeme hlavne kvalite piva a lepším službám,“ hovorí pre portál oPive.sk konzultant pivovaru Svijany Luboš Spálovský. Aj keď presné čísla neprezradil, veľa napovedajú hospodárske výsledky rovnomennej firmy na Slovensku.

Spoločnosť Svijany Slovakia zaznamenala vlani rekordné tržby, keď v roku 2017 utŕžila vyše 3,6 milióna eur. Rekordné výsledky svietili aj v kolonke zisk. Len pre porovnanie, v roku 2014 zaznamenala firma tržby na úrovni 114-tisíc eur. Aj to svedčí o tom, že značka naberá na slovenskom trhu na popularite. „Na Slovensku predávame svijanské pivo v cca 800 prevádzkach,“ vypočítava Luboš Spálovský.

V Česku, ale aj na Slovensku, je trendom otváranie vlajkových podnikov pivovarov. Svijany v tomto smere nechcú zostať bokom ani na našom trhu. „Svijanskú pivovarskú krčmu by sme radi otvorili aj na Slovensku. Podnikáme v tejto súvislosti určité kroky v Bratislave,“ naznačuje konzultant pivovaru. Ďalšie podrobnosti neprezradil.

Aj do maloobchodu

Vlastným vlajkovým podnikom sa plány českého pivovaru nekončia. Ďalším cieľom je posilnenie predaja v maloobchode. „Našim hlavným plánom je dostať sa do významného reťazca s fľašovým a plechovkovým pivom,“ prezrádza Luboš Spálovský.

Samotnému pivovaru sa pritom darí. Vlani navarili na severe Čiech 637 500 hektolitrov piva, čo bolo najviac v histórii pivovaru. Len tento rok pritom oficiálne spustili plničku piva do plechoviek. „V priebehu tohto roka chceme dodať na trh päť miliónov plechoviek nepasterizovaného piva a v budúcnosti do plechoviek plniť až pätinu výstavu. Baliareň by nám mala otvoriť aj dvere pre ďalšie zvyšovanie exportu, “ uviedol pri tejto príležitosti riaditeľ Pivovaru Svijany Roman Havlík.

Snímka: Pivovar Svijany