Svijany otvoria svoju vlajkovú krčmu v Spilke v októbri

Český pivovar Svijanany prezrádza dátum otvorenia svojej krčmy Spilka v priestoroch bývalého pivovaru Stein v Bratislave. Jeden z najväčších pubov v Bratislave by mal svoje brány otvoriť 1. októbra tohto roka. Pivovar zároveň portálu oPive.sk prezradil aj ďalšie novinky z dielne.

Pokrivený trh

Konateľ spoločnosti Svijany Slovakia  Alexander Prošek hovorí, že ak všetko pôjde podľa plánu pub Spilka otvorí skúšobne práve začiatkom októbra. „Slávnostné otvorenie je potom naplánované na 15. októbra aj za účasti predstaviteľov Pivovaru Svijany,“ prezrádza.

Ako je už známe, pôjde o vlajkovú loď pivovar na Slovensku. Podnik by mal ponúknuť pivo na 12 výčapoch. Kapacita pivárskej reštaurácie je nastavená pre 280 hostí, ďalších 100 miest bude pripravených vo vonkajšej zahrádke.

Spilka - vizualizácia

Podnik pritom otvorí brány v neľahkých časoch. Celý prebiehajúci rok je výrazne ovplyvnený pandémiou koronavírusu. „Výrazný prepad predaja sudového piva v marci a apríli sa ani cez dobrý vývoj v letných mesiacoch nepodarilo nahradiť,“ konštatuje Prošek.

Rozširovanie portfólia

Na strane druhej, Svijany veľký prepad predaja nezaznamenali. „Zvýšením predaja fľaškového piva a najmä piva v pollitrových  plechovkách sme však celkový predaj piva dostali na úroveň minulého roka. Za nás teda môžem konštatovať, že sa situácia v priebehu leta stabilizovala,“ hodnotí konateľ.

Ten očakáva, že od okóbra by mohol vývoj kopírovať minuloročné čísla. „Netrúfam si však povedať, či sa podarí predať rovnaké  množstvo sudového piva. Riziko vidím v obmedzení prevádzkovej doby a počtu hostí v reštauráciách a krčmách,“ naznačuje.

Pivovar prezrádza, že jeho najpredávanejším pivom je Svijanský Maz 11%. Cieľom je však v ďalšom období posilniť aj predaj ďalších značiek.

„Chceme  uspieť aj s našimi silnými pivami (špeciály) ako je 450, Zámocký maz a DUX,“ prezrádza konateľ a dodáva, že plány pivovaru na Slovensku sa určite budú vyvíjať podľa toho, ako sa bude dariť ekonomike v čase pokračujúcej pandémie.

Prečítajte si aj

České pivovary sa tešia. K rekordu im pomohli aj Slováci

Snímka a vizualizácia: Pivovar Svijany, MiddleCap