Tajomný jazdec, ktorý má rád leto (Dukla Tajemniczy Jeździec)

Dukla Tajemniczy Jeździec

Prvý nástrel: Aj Poliaci zažívajú svoju pivnú revolúciu. Nové pivovary vznikajú po celej krajine a určite sa nemajú za čo hanbiť. Jedným z pivovarov, ktorý začal písať svoju históriu len nedávno (v roku 2015), je aj Browar Dukla. Ten nájdete pár kilometrov za slovenskými hranicami. V ponuke má viacero pivných štýlov. Dnes si otestujeme pivo, ktoré nesie názov  Tajemniczy Jeździec, čo v preklade znamená Tajomný jazdec. Ide o pivo v štýle Session IPA.

Názov piva: Dukla Tajemniczy Jeździec

Pivovar: Browar Dukla

Druh piva: Session IPA

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 10,5°

Obsah alkoholu: 4,0 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, pšeničný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo sme kupovali v podnikovej predajni pivovaru. Stálo okolo 1,30 eura.

Farba: Slamovo-oranžová. Pivo je mútne, keďže je nefiltrované a nepasterizované.

Vôňa: Ovocná záhradka. Dominujú hlavne grep, limetka, jemne aj báza a ríbezle.

Pena: Jemná, rýchlo padala.

Chuť: Úvod začína jemne, prvé zaiskrenie príde v strede, keď vyskakujú ovocné tóny. Môžete tu zachytiť grep, limetku ale aj kvetinkové tóny. Koncovka je príjemne horkastá.

7/10

Zhrnutie

Príjemné letné pivo. Tóny nevyskakujú vysoko a sú pekne vyskladané. Úvod začína jemne a predstavenie prichádza až od brucha piva. Tam si to proti sebe rozdávajú ovocie aj kvetinky. Koncovka je horkastá a horkosť vám v ústach doznieva ešte niekoľko sekúnd po dopití. Nevýhodou piva je hustnosť tónov, ktorá je nízka. Vysvetľuje to obsah alkoholu aj stupňopvitosť piva. Tá je nízka. Čo je na jednej strane nevýhodou, na strane druhej obrovským plusom. Pivo je piteľné, ľahké a určené na leto. Dávam slušnú sedmičku. Určite odporúčam.