Takto by sa mohol končiť sychravý jesenný večer (Struis)

Struis, Brouwerij 't IJ, Barley Wine, Holandsko, holandské pivo, recenzia, test piva

Holandský pivovar Brouwerij ‚t IJ nájdete v Amsterdame. Keď je situovaný v bývalom kúpeľnom dome. Pivovar založil v roku 1985 hudobník Kaspar Peterson. Dôvod bol prozaický. V tom čase vzniklo v Holandsku viacero menších pivovarov. Ich vznik bol reakciou na kvalitu pív, ktoré začali produkovať veľké pivovary.  Pivovar má v logu pštrosa s vajcom s mylnom v pozadí. Meno pivovaru je inšpirované vodným tokom. V klasickej ponuke pivovaru je aj kúsok s názvom Struis, ktorý je navarený v štýle Barle Wine.

Názov piva: Struis

Pivovar: Brouwerij ‚t IJ

Druh piva: Barley Wine

Krajina: Holandsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 9 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 3,19 eura.

Farba: Tmavo-hnedá s rubínovým odtieňom.

Pena: Jemná, smotanová. Pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia mliečnej čokolády, karamelu, hrianky, sušených hrozienok, sliviek, rumu i brandy.

Chuť: Sladový základ je výrazný (aké, prekvapenie, že?), telo plné. Nájdete v ňom kombináciu mliečnej čokolády, lieskových orieškov, hrianky, karamelu, sušených hrozienok i rumu a brandy. K slovu sa hlási aj linka červeného vína. Koncovka je príjemne horkastá. Alkohol je pomerne výrazný.

8/10

Zhrnutie

Ako keby ste pili roztopené alkoholové pralinky. Pivo ponúkne peknú kombináciu čokolády s tónmi rumu, brandy či náznakmi červeného vína. Okrem toho si slovo berie aj sušené ovocie. Pivo možno nie je až také lahodné, ako by mohlo byť. Prechody sú trocha kostrbatejšie. Za nás je to osmička. Nezvyčajné pivo, ktoré sa hodí ako bodka za večerom.

Sending
Hodnotenie čitateľov
9/10 (5 hodnotenie)