Takto „chutí“ priemyselná Amerika (Miller Genuine Draft)

Miller Genuine Draft

Prvý nástrel: Dnes si otestujeme americké pivo, ktoré vlastne americké ani nie je. Kúsok s názvom Miller Genuine Draft je síce navarený podľa amerického receptu, nebolo to však v USA. Na etikete sa píše, že pivo navarili v Európskej únii. Jeho pôvod naznačuje zákaznícka linka, ktorá je situovaná v Taliansku. Pivo je za oceánom kultové. Nie preto, že by bolo také dobré. Je skôr veľmi rozšírené. Jeho pôvod sa datuje do roku 1985, keď chcel pivovar Miller Brewing Company presvedčiť zákazníkov, že toto pivo je ako čapované.

Názov piva: Miller Genuine Draft

Pivovar: Miller Brewing Company

Druh piva: Ležiak

Krajina: To je záludná otázka. Na etikete piva je napísané, že pivo bolo navarené v Európskej únii. Takže je to záhada. Každopádne zákaznícka linka je presmerovaná na talianske číslo.

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,7 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, obilné zrná, chmeľové produkty.

Cena: Pivo sme kúpili v Rakúsku. Stálo okolo 1,5 eura.

Farba: Svetložltá. Pivo je číre ako sklo.

Vôňa: Prenikavá vôňa sladu. Cítim tam výrazne aj cukríky.

Pena: Zapenilo to kvalitne, ale rýchlo utieklo.

Chuť: Úvod je slabučký ako štvrtý čínsky hokejový útok. V strede vystreľuje sladkastá chuť. Cítim hlavne cukríky. Práve táto chuť dominuje celému pivu. V koncovke chmeľ nehľadajte.

3/10

Zhrnutie

Čo k tomu dodať? Mám byť úprimný? No, hejtovať tu nechcem, tak sa bavme aspoň otvorene. Je to sladký nápoj, ktorý je typickým príkladom amerického priemyselného piva. Horkosť v ňom hľadáte márne. Jednoducho chýba. Najvýraznejší na tomto kúsku je stred. Je to akási cukríková víchrica, ktorá vám v ústach zanechá divnú pachuť. Dávam trojku. Takto chutí priemyselná Amerika. Na zdravie!