Toto pivo by bolo v lete hit (Hroznový Berliner Weisse)

WolfGang - Hroznový Berliner Weisse

Občianske združenie BrewHub, ktoré zastrešuje aktivity bratislavských domovaričov má jednu peknú tradíciu. V závere roka organizuje Vianočnú výmenu piva. Ide o akciu, pri ktorej si domovariči vymieňajú pivá a spríjemňujú si záver roka. Nejde len o také popíjanie. Domovariči na konci akcie odovzdajú svoje hodnotenie a vyhlásia víťazov.

A my, tak ako po minulé roky, ochutnáme/zrecenzujeme tých najlepších. Za rok 2023 to bude šestica pív. Dnes ochutnáme pivo s názvom Hroznový Berliner Weisse, produkt z dielne domáceho pivovaru WolfGang, za ktorým stojí Tomáš Vlček. Ide o „kyseláč“, ktorý bol ozvláštnený o hrozno Muller Thurgau. Musíme pochváliť super etiketu.

Názov piva: Hroznový Berliner Weisse

Pivovar: WolfGang

Druh piva: Sour

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  3,8%

Zloženie: Voda, hrozno Müller Thurgau, kyselina citrónová.

Cena: Pivo nám na otestovanie poskytlo občianske združenie BrewHub.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je takmer číre.

Pena: Stredne vysoká so smotanovou konzistenciou.

Vôňa: Kombinácia bazy, hrozna, limety aj citrónovej trávy.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti kombinácia hrozna, bazy, limety, ale aj náznakov grepu a kvetiniek. Horkosť je platonická, doznievanie suchšie so stopou po bielom víne. Kyslosť je veľmi príjemná.

8/10

Zhrnutie

Veľmi príjemné pitie. Iskrivé, lahodné a netuctové. Bavia hlavne prechody, keď jednotlivé zložky na seba pekne nadväzujú. Tento kúsok by mohol osloviť aj tých fanúšikov, ktorí „kyseláče“ veľmi nemusia. Ak by toto nejaký pivovar navaril vo väčšom na leto, bol by to hit. Za nás osmička.