Takto varia Američania štýl New England IPA (Mind Haze IPA)

Firestone Walker - Mind Haze

Americký pivovar Firestone Walker Brewing Company založili v roku 1996 v americkej Kalifornii, konkrétne v Los Olivos. O päť rokov neskôr sa presťahoval do mesta Paso Robles, v ktorom sídli dodnes. Pivovar sa za ten čas vypracoval medzi najväčšie remeselné pivovary v regióne, keď dokonca pohltil aj dvojicu ďalších  producentov. Pivovar ponúka klasiku, ale aj špeciály. Napríklad pivo necháva odležávať v sudoch po víne, bourbone, brandy či tequile. My dnes ochutnáme kúsok, ktorý je z tohto pohľadu obyčajný. Konkrétne ochutnáme pivo s názvom Mind Haze IPA. Ide o kúsok navarený v štýle New England IPA.

Názov piva: Mind Haze IPA

Pivovar: Firestone Walker

Druh piva: New England IPA

Krajina: USA

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 6,2%

Zloženie: Voda, obilné slady, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za tretinkovú plechovku sme zaplatili 3,39 eura.

Farba: Žltá, pivo je výrazne kalné, zahmlené.

Pena: Jemná, stredne vysoká s jemnou štruktúrou.

Vôňa: Výrazná. Kombinácia pomela, ananásu, marakuje, limetky aj kvetiniek.

Chuť: Sladový základ je výraznejší, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia pomela, marakuje, manga, pomarančov, ananásu aj náznakov kvetiniek. Horkosť je nevýrazná, doznievanie ovocné.

8.5/10

Zhrnutie

Parádne pitie, ktoré zaujme hutnými, iskrivými tónmi. Ako keby ste pili džús. Alkohol je v tomto kúsku umne schovaný a piteľnosť je maximálna. Za nás je to 8,5 bodu. Chuťovo čisté, uhladené pitie. Radosť hodnotiť a samozrejme piť.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.13/10 (4 hodnotení)