Tmavé pivo, ktoré chce byť horké (Reichenberger Kapucín)

Reichenberger Kapucín

Prvý nástrel: Dnes sa vrátime do českého Liberca. Práve tam totiž varia pivo s názvom Kapucín. Pôjde o tmavý ležiak, ktorý sme kúpili počas špeciálnej akcie v Lidli. U nás sa pivo predáva pod značkou Reichenberger, v Česku kúpite rovnaké pod označením Konrad.

Názov piva: Reichenberger Kapucín (v Česku sa predáva pod názvom Konrad Kapucín)

Pivovar: Pivovar Vratislavice, Liberec

Druh piva: Tmavý ležiak

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 11°

Obsah alkoholu: 4,4 %

Zloženie: Voda, svetlé a tmavé jačmenné slady, český chmeľ, chmeľový extrakt.

Farba: Čierno – červená.

Vôňa: Ja cítim med a karamel. Kávové tóny sú len niekde v pozadí.

Pena: Jemne hnedastá, držala konzistenciu. Nemám čo vytknúť.

Chuť: Pomerne výrazná rezkosť. To bolo prvé čo ma napadlo. Sladové tóny sú mierne. V strede piva hrá prvú ligu káva. Koncovka je chmeľová. Na tmavé pivo až neprirodzene.

6/10

Zhrnutie

Asi som čakal o trochu viac. Že tu káva hrá prvú ligu, nie je nič výnimočné. Veď pri tmavých pivách je to pomerne bežné. Netypický je chmeľový záver. Podľa môjho názoru je to spôsobené chmeľovým extraktom. Prekáža mi aj celkom vysoká rezkosť. Tá robí piteľnosť trocha horšou. Na strane druhej nenájdete v zložení cukor ani sladidlo. Za to dávam určite body k dobru. Pivo tak nie je sladké, ako to pri tomto štýle býva pomerne bežné. Pokiaľ máte dosť medových či karamelových „černochov“, nech sa páči. Tomuto kúsku dávam šestku. Pivo určite nikoho neurazí a niekomu môže zapasovať výraznejšie ako mne.