Tmavý silák spoza rieky Morava (Torpid Mind)

Dnes si ochutnáme kočovníka zo susedného Česka. Za pivovar Bad Flash stojí rovnomenná firma, ktorá sa venuje maloobchodu i veľkoobchodu piva i ďalšieho druhu alkoholu. Svoju ponuku sa však rozhodla rozšíriť aj o pivo. V ich portfóliu je asi desať vlastných kúskov. Jeden z nich si ochutnáme. Nesie meno Torpid Mind. Ide o štýl Imperial Stout. Zaujme už „voltážou“. Obsah alkoholu je na úrovni 10 percent.

Názov piva: Torpid Mind

Pivovar: Pivovar Bad Flash

Druh piva: Imperial Stout

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 24 %

Obsah alkoholu: 10 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad plzeňský, pšeničný slad údený dubom, pražený jačmeň, jačmenný slad bavorský, chmeľ (Northerm Brewer), kvasinky vrchného kvasenia. 

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 3,5 eura.

Farba: Čierno-čierna. Nič iné nehľadajte.

Pena:  Smotanová, hutná. Mala svetlo-hnedú farbu a postupne padala.

Vôňa: Ťažká a zemitá. Rozoznáte v nej kombináciu kávy, tmavej čokolády, pripálenej hrianky, náznakov sušených sliviek i hrozienok.

Chuť: Sladový nástup je výrazný a hutnosť vás sprevádza celým pivo. Telo piva ponúka kombináciu kávy, tmavej čokolády, karamelu, černíc, ríbezlí, sušených sliviek, hrozienok i náznakov kvetiniek. Koncovka je horkastá len jemne.

8/10

Zhrnutie

Také „kakavko“. Ale je to myslené v dobrom. Tóny sú hutné a našponované, čo je charakteristické pre tento pivný štýl. V tomto prípade ide o kúsok, ktorý je trocha surovejší a vyznieva v ňom hlavne kombinácia kávy a tmavého či sušeného ovocia. Celkovo je pivo vysoko nadpriemerné, hutné a mnohorozmerné. K dokonalosti mu chýba viac lahodnosti a zaoblenosti. V tomto prípade však môže pomôcť čas. Za nás je to slušných osem bodov.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.25/10 (4 hodnotení)