Toto je 10 najlepších pivných podnikov na Slovensku

Situácia na slovenskom trhu s remeselným pivom sa dramaticky mení. Počet podnikov, ktoré ponúkajú remeselné pivo, každý týždeň narastá a my si máme z čoho vybrať. Ktorý podnik je však najlepší? Ťažká otázka, na ktorú neexistuje len jedna správna odpoveď. My sme sa však snažili nájsť relevantný rebríček a našli sme jeden z nich. Medzinárodný pivný portál Ratebeer.com mapuje okrem pív, aj puby, krčmy, pivotéky a podniky všeobecne. Desiatky pivárov hodnotia a známkujú kvalitu služieb, prostredie i ponuku. My vám prinášame aktuálny rebríček tohto portálu a predstavujeme vám 10 najlepších pivných podnikov na Slovensku.

 

Kaltenecker 201610. Kaltenecker
Adresa:
Zakarpatská 28, Rožňava

Jeden z prvých aktérov slovenskej pivnej revolúcie. Pivovar Kaltenecker vytvoril v Rožňave aj pivovarskú reštauráciu, v ktorej nájdete jeho produkciu. Otvorená je sedem dní v týždni a špecializuje sa na stredoeurópsku kuchyňu.

 


prva-pivoteka-nitra9. Prvá Pivotéka Nitra
Adresa: Dolnočermánska 1, Nitra

V rebríčku sa prekvapivo ocitla aj nitrianska pivotéka. Tá sa špecializuje hlavne na české pivá, v jej ponuke však nájdete aj kúsky z iných krajín. Celkovo v Nitre ponúkajú vyše 200 druhov piva.

 


le-senk8. Le Šenk Craft Beer Cafe
Adresa:
Zámocké schody 2, Bratislava

Bratislavský podnik, ktorý stavil na pestrú ponuku remeselného piva. Na jeho výčape nájdete každý deň osem rôznych kúskov zväčša zo Slovenska a Česka. Podnik je otvorený sedem dní v týždni.

 


Lanius Trenčín 017. Trenčiansky Pivovar Lanius
Adresa:
Mierové námestie 20, Trenčín

Reštauračný pivovar si za dva roky svojej existencie vybudoval veľmi slušnú reputáciu. V jeho celoročnej ponuke nájdete desiatky rôznych druhov piva a to sa páči aj pivárom. Podnik v centre Trenčína sa tak dostal medzi najlepšie v krajine.

Podnik sme otestovali. Viac nájdete TU.


Holičský pivovar Wywar 046. Holíčsky Pivovar Wywar
Adresa:
Bratislavská 20D, Holíč

Reštauračný pivovar otvorili v lete 2014 a veľmi rýchlo si získal množstvo priaznivcov. Na pípach nájdete v Holíči deväť druhov domáceho piva. K dobrému hodnoteniu pomohla aj kvalita zlatistého moku. Pivo z Wywaru si stabilne drží dobrú kondíciu.

Podnik sme otestovali. Viac nájdete TU.


Stupavar Beer Pub5. Stupavar Beer Pub
Adresa:
Prepoštská 4, Bratislava

Ak navštívite Bratislavu, tento podnik nesmiete vynechať. Pivovar Stupavar sa rozhodol otvoriť svoju vlajkovú loď práve v hlavnom meste. Na pípe nájdete šesť druhov piva, päť z nich býva väčšinou z domácej dielne. Šiesty kúsok je hosťujúci.

Podnik sme otestovali. Viac nájdete TU.


beer-time4. Beer Time!
Adresa:
Stefanikova trieda 33, Nitra

Podnik, ktorý len nedávno oslávil svoje prvé narodeniny, stavil hlavne na kombináciu slovenského a českého piva. V jeho ponuke však nájdete aj kúsky z Nemecka, Poľska, Dánska či iných krajín sveta.

 

 


Red nose Pub3. Red Nose Pub
Adresa:
Zbrojničná 2, Košice

Pub, ktorý sa môže chváliť jednou z najširších pivných ponúk na Slovensku. Na pípe nájdete aj 25 druhov piva. Takmer polovicu z nich zapĺňa kočovný pivovar Corvus. Zvyšok dopĺňajú hlavne české a slovenské kúsky remeselných pivovarov.

 


100 piv 01 podnik2. 100 pív
Adresa:
Medená 33, Bratislava

Ak by sa rebríček zostavoval podľa veľkosti prevádzky, 100 pív by sa doňho určite nedostal. V tomto prehľade by bol veľkosťou najmenší. Hodnotitelia však prihliadali na atmosféru, kvalitu i výber ponúkaného piva. A tu pivotéka s výčapom výrazne bodovala.

 


Richtár Jakub1. Hostinec Richtár Jakub
Adresa:
Moskovská 16, Bratislava

Víťazom sa stal celkom zaslúžene bratislavský podnik, ktorý môžeme pokojne označiť nálepkou „kultový“. Práve tento hostinec výrazným spôsobom formoval a ovplyvňoval nazeranie na remeselné pivo v Bratislave aj celom Slovensku. Na výčape tu nájdete 12 až 13 druhov remeselného piva. Nechýba ani vlastná produkcia.

Podnik sme otestovali. Viac nájdete TU.


Snímky: oPive.sk, FB podnikov