Toto je geniálne pitie pre pivných snobov (Risfactor)

Risfactor – Double Barrel Aged

Poľský pivovar Browar Pinta vzišiel z domovaričov a stal sa jedným z najvýraznejších predstaviteľov poľskej remeselnej revolúcie. Založili ho v roku 2011 a za sedem rokov svojej existencie získal množstvo ocenení. Na tamojší trh priniesol nekonvenčnosť a iný pohľad na pivo. Po rokoch, keď varil kočovne, sa rozhodol usadiť. Pivovar pritom chystá vlastný pivovar. Dnes z ich produkcie ochutnáme pivo s názvom Risfactor. Ide o pivo štýlu Russian Imperial Stout, ktoré odpočívalo v sudoch.

Názov piva: Risfactor – Double Barrel Aged

Pivovar: Browar Pinta (navarené v Broware Na Jurze)

Druh piva: Russian Imperial Stout

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 30°

Obsah alkoholu: 13 %

Zloženie: Voda, Slady: jačmenný (Pale Ale, mníchovský typ II,pražený, čokoládový, Pale Chocolate, tmavý, Crystal, Dark Crystal), cukor, chmeľ (Columbus, Fuggles), kvasinky Fermentis SafAle US-05.

Cena: Pivo sme dostali darom.

Farba: Čierna.

Pena: Nevýrazná, takmer žiadna. Len náznaky malých bubliniek.

Vôňa: Výrazná. Kombinácia kávy, toastu, tmavej čokolády, burbonu, rumu, sušených sliviek, slaninky aj sušených hrozienok.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť jemne nižšia. V chuti nájdete kombo kávy, tmavej čokolády, slaninky, sušených sliviek, hrozienok, višní, ale aj burbon a rum. Horkosť je jemná, doznievanie pikantne až alkoholové. Alkohol hreje dlho po napití.

8.5/10

Zhrnutie

Toto je pitie pre pivných snobov. V ústach vám exploduje ohňostroj chutí od čokolády až po sušené ovocie. Hutnosť je mnohorozmerná, prechody príjemné a chuť originálna. Áno, alkohol je cítiť, ale nie ža tak, ako by sa pri danom stupni alkoholu čakalo. Za nás je to kategória zážitku a 8,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.5/10 (4 hodnotení)