Toto je slovenské pivo? Palec hore (Insane Asylum)

Voodoo - Insane Asylum

Prevádzkovatelia kočovných pivovarov to majú vo veľa veciach zložité, v ďalších zase ľahšie. V prvom rade nie je prekvapením, keď to jednoducho zabalia. Nikto by sa im nečudoval. V tomto smere to majú ďaleko jednoduchšie ako majitelia kamenných pivovarov. Kočovný pivovar Voodoo Craft Brewery sa však nevzdal a aj v týchto časoch ponúka novinky. Jednu dnes ochutnáme. Ide o pivo s názvom Insane Asylum, čo v preklade znamená blázinec. Pivovar pivo charakterizoval ako DDH Double IPA. Ide teda o silnejšiu verziu tohto štýlu, pri ktorej pivovar použil metódu  Double Dry-Hopped, čiže pivo dvakrát „chmelil za studena“. Malo by tak byť voňavejšie. Uvidíme

Názov piva: Insane Asylum – DDH Double IPA

Pivovar: Voodoo Craft Brewery

Druh piva: Imperial IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 17°

Obsah alkoholu:  7,2%

Zloženie: Voda, slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo sme dostali od pivovaru na testovanie.

Farba: Hnedastá, pivo je výrazne kalné.

Pena: Stredne vysoká, zložená z mikrobubliniek. Padala a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Výrazne ovocná. Kombinácia pomela, marakuje, ananásu, jahôd, grepu.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia pomela, ananásu, jahôd, červeného pomaranču, granátového jablka aj marhúľ. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie je ovocné s jemným korenistým nádychom.

8.5/10

Zhrnutie

Tak toto sa podarilo. Nadupané pivo, ktoré ponúkne hutné, iskrivé a netuctové predstavenie. Pri slepej degustácii by sme tento kúsok označili za zahraničné pivo. Za nás je to 8,5 bodu. Bavila hlavne džúsovosť, ovocné iskrenie aj lahodnosť. Alkohol je pekne schovaný. Dokonca nebezpečne schovaný. Odporúčame.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.65/10 (10 hodnotenie)