Trocha surovejšia a horkejšia IPA z Wywaru (Sabro)

Wywar - Sabro

Asi sa budeme opakovať, ale aj pri pití piva sa viete vzdelávať. Napríklad aj tým, že si budete všímať, ako chuť piva ovplyvňuje použitý slad. Dá sa to urobiť celkom jednoducho. Napríklad pri pivách od Wywaru. Práve pivovar z Holíča ponúka rôzne verzie štýlu IPA s rozdielne použitým chmeľom. Ide o pivá série Single Hop. Jedno dnes ochutnáme. Podľa použitého chmeľu nesie názov Sabro. Len dodajme, že chmeľ Sabro je pomerne nový. Na trh ho uviedli v roku 2018 a ponúka tóny tropického a kôstkového ovocia, ale aj cédru či kokosu.

Názov piva: Sabro – Single Hop IPA

Pivovar: Holíčsky pivovar Wywar

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 13°

Obsah alkoholu:  5,5%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ (Sabro), kvasnice.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili 3,79 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je takmer číre.

Pena: Vysoká, nadýchaná so šľahačkovitou konzistenciou.

Vôňa: Kombinácia pomarančov, granátového jablka, náznakov jahôd aj kokosu.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepu, pomarančov, granátového jablka aj náznakov borovíc. Horkosť je výrazná, doznievanie je trpkasto horkasté.

7/10

Zhrnutie

Trocha surovejšia a horkejšia IPA, ktorej prednosťou je široké spektrum chutí aj hutnosť tónov. Na svoje si prídu hlavne vyznávači horkejších chutí. Horkosť je podľa nášho názoru už na hrane, niekomu nemusí sadnúť. Privítali by sme aj väčšiu uhladenosť. Za nás je to sedmička. Pokojne si dajte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
0/10 (0 hodnotenie)