U Ábela: V roku 2019 sme zvýšili produkciu o pätinu

U Ábela - pivovar

Pivovarnícky rok ubehol ako voda. V mnohých smeroch bol podobný ako tie predchádzajúce, našli sa však aj nové momenty a výzvy. Portál oPive.sk sa opäť rozhodol usporiadať pravidelnú koncoročnú anketu, v ktorej spovedáme pivovarníkov zo Slovenska. Dnes sa na uplynulým rok obzerá Branislav Hybben z bratislavského pivovaru U Ábela.

Ako hodnotíte uplynulý rok 2019? Čím bol pre vás iný?

Rok  2019 bol u nás najmä v znamení nárastu produkcie piva (asi 20 percent). Taktiež sa nám podarilo lepšie propagovať našu značku, dostať sa do povedomia ľudí nielen z Rače. Začali sme organizovať akcie, ktoré ľudí rozhodne zaujali. Či už to bola atmosféra počas hokejových MS, letné grilovačky, kedy si každý mohol priniesť vlastné mäsko a my sme mu ho ugrilovali, vynikajúcu Halloween party, Ábelov Novemberfest alebo Rockovú Show…

Všetky tieto a samozrejme aj iné akcie zaplnili pivovar do posledného miesta. Napriek vysokej vyťaženosti sa z Ábela počas jarnej a jesennej sezóny stal festivalový maniak. Neraz sme počas jedného víkendu rozkladali stany aj na dvoch akciách súčasne.

Čo by ste označili za pivovarnícku udalosť roka?

Pivovarníckou udalosťou roka môžeme označiť aprílový Salón piva v Bratislave.

Ktorý konkurenčný pivovar vás pozitívne zaujal?

Nenazval by som to konkurenčný pivovar, keďže spolupráca je dôležitejšia, ako súperenie, ale veľmi dobré vzťahy máme s Pivovarom Parom. Ich odhodlanie, nadšenie a láska ku pivovarníctvu je dôkazom toho, že aj v nie v úplne ideálnych podmienkach sa dá navariť kvalitné pivo. „Paromácke“ pivá sú naozaj originálne a zaujímavé, čo častokrát ocenia aj hostia nášho pivovaru a samozrejme aj my.

S akými plánmi vstupujete do nového roka?

Do roku 2020 ideme s jasným cieľom Vy-hr-ať vo-ľby a snaha presadiť zákon o pive do každej tradičnej aj netradičnej rodiny 🙂

Určite chceme rásť, jednoznačne chceme zvýšiť produkciu piva. Pracujeme na tom, aby značka Pivovar U Ábela bola populárna, aby náš pivovar navštevovali hostia aj z ostatných mestských častí. Chceme mať stabilnú ponuku našich kvalitných pív bez výpadkov. Už teraz plánujeme všemožné akcie, ktoré ľudia určite uvítajú. Radi sa zapojíme do rôznych komunitných akcií a pomôžeme Rači a Račanom.

Prečítajte si aj

Pivovar Parom: Tento rok by sme chceli oprášiť receptúry

Snímka: U Ábela