Ukážkové pivo. Zn.: Od Mikkellera (Chinook Single Series)

Prvý nástrel: Za vznikom dánskeho kočovného pivovaru Mikkeller je zaujímavý príbeh. Dánsky učiteľ matematiky a fyziky Mikkel Borg Bjergsø spočiatku varieval pivo len pre svojich kamarátov. Rád pritom experimentoval a púšťal uzdu fantázie. Časom sa jeho koníček pretavil v tzv. kočovné varenie piva, keď pivo varil v rôznych pivovaroch nielen v Dánsku. Dnes jeho pivo poznajú po celom svete. A inšpiroval aj ďalších „kočovníkov,“ ktorí si taktiež začali variť pivo v iných pivovaroch. My si dnes otestujeme pivo s názvom Chinook Single Series.

Názov piva: Mikkeller Chinook Single Series

Pivovar: Mikkeller

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Pivo bolo navarené v Belgicku.

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 6,9%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, pšeničné vločky, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo sme dostali darom.

Farba: Oranžovo-červená. Pivo je jemne kalné.

Pena: Smotanová, hutná. Vysoko vystúpala a pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia citrusového ovocia, karamelu, orieškov a korenín.  

Chuť: Sladový úvod je výrazný. V strede vyskakuje citrusové (grep, pomaranč) a vzápätí aj lesné (černice, čučoriedky) ovocie. V závetrí nájdete aj kvetinkový podmaz. Kombinuje sa tu sladká a kyslejšia ovocná chuť. Koncovka je príjemne horkastá.

8/10

Zhrnutie

Niekedy si názor na pivo nevytvoríte ani potom, čo ho vypijete a niekedy je to ihneď. V prípade tohto kúsku bolo vymaľované hneď po prvom dúšku. Pivo je síce trocha neuhladené a divoké, v tomto prípade však tejto štylizácii uveríte. Jednoducho to tak malo byť. Veľkým plusom je kombinácia sladkého a kyslého ovocia i kvetiniek. Máte pocit, že v ústach vám vybuchuje ohňostroj chutí. Dávam silnú osmičku. Ukážkové pivo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
9.75/10 (4 hodnotení)