V jednoduchosti je niekedy svetová krása (Benedikt’s Weisse)

Zolo a Jobe - Benedikt's Weisse

Aj na konci minulého roka zorganizovali bratislavskí domovariči tzv. Vianočnú výmenu piva. Ide už o tradičnú akciu, kde si zoskupenie „homebrewerov“ vytvára akýsi adventný kalendár piva s cieľom spestriť si koniec roka. Aj po minulé roky sme najlepšie pivá ochutnali a zrecenzovali tak, ako to robíme pri profesionálnych pivovaroch. Inak tomu nebude ani tento rok. Výsledky sme vám nedávno predstavili, postupne prinesieme aj recenzie jednotlivých pív.

Medzi najlepšími pivami skončilo aj pivo Benedikt’s Weisse , ktoré navaril pivovar Zolo a Jobe. Jeho hlavným predstaviteľom je Zoltána Pulaia, ktorého sme predstavili ešte v roku 2019. Jeho pivá sme už pili a vždy nám chutili. Pivo s názvom Benedikt’s Weisse predstavil na etikete nasledovne: „V tomto pive sme sa snažili oživiť tradičnú historickú verziu štýlu Berliner Weisse. Ide o „raw ale“, t. z. pivo neprešlo varom a bolo vykvasené zmiešanou kultúrou kvasiniek a baktérií. Výsledkom je veľmi ľahké, suché pivo s oviežujúcou kyslosťou.“

Názov piva: Benedikt’s Weisse

Pivovar: Zolo a Jobe

Druh piva: Berliner Weisse

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  3,2%

Zloženie: Neuvedená

Cena: Pivo nám na otestovanie poskytlo OZ BrewHub.

Farba: Výrazne svetlo-žltá. Pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká, nadýchaná so šľahačkovitou štruktúrou. Divoko rástla a len pomaly padala.

Vôňa: Náznaky limety, kyslosť o sebe dáva vedieť.

Chuť: Sladový základ nehľadajte, rezkosť jemne vyššia. V chuti kombinácia limety, náznakov grepu a príjemnej kyslosti. Horkosť je nevýrazná, doznievanie je suchšie.

8.5/10

Zhrnutie

Remeselne výborne urobené pivo. Ľahké, osviežujúce a dobre piteľné. Ukazuje krásu tohto pivného štýlu, ktorý je ideálny počas letných dní. Nás bavilo vyskladanie, prechody aj celkový dojem. Za nás je to 8,5 bodu. Určite by sa za takéto pivo nehanbil ani „profi pivovar“.